М’ясний раціон обмежував популяції мисливців-збирачів

Міжнародна група вчених прийшла до висновку, що популяції мисливців-збирачів, які сильно залежали від м’ясної дієти, були більш нечисленні, ніж ті, хто мав можливість харчуватися рослинною їжею круглий рік. Про це пише видання cikavosti.com.

Схема, що демонструє залежність чисельності мисливців-збирачів від умов навколишнього середовища / © phys.org

Стародавні популяції вивчають не тільки з археологічних, але і за етнографічними даними, проводячи дослідження сучасних традиційних спільнот. Деякі з них досі займаються полюванням і збиранням, як наші далекі предки. Сьогодні таких популяцій – близько 300.

Вчені з університетів Пекінського (Китай), Макгілла (Канада), Автономного університету Барселони (Іспанія) і Центру досліджень клімату й атмосфери Кіпрського інституту провели дослідження, в якому показали, як фактори навколишнього середовища впливають на щільність населення груп мисливців-збирачів в усьому світі. Свою роботу вони опублікували в журналі Nature Ecology & Evolution.

Завдяки етнографічним даним дослідникам вдалося побудувати модель, яка демонструє динаміку чисельності популяцій мисливців-збирачів в залежності від їх раціону. Дослідники показали, що в регіонах з суворими або посушливими зимами кількість доступної їстівної рослинності значно скорочувалася на тривалий період протягом року. Тому мисливці-збирачі, що жили в таких місцях, сильно залежали від споживання м’яса. Щури грають в хованки для власного задоволення Як слина комарів впливає на імунітет Вчені виявили раніше невідому яскраво-червону медузу.

Але тварин зі зрозумілих причин завжди менше, ніж рослинної їжі, тому популяції таких спільнот, ймовірно, залишалися порівняно нечисленними. На відміну від груп, які проживали в регіонах з більш м’якою зимою. Адже вони могли харчуватися рослинною їжею навіть в зимовий період, тому менше залежали від наявності м’яса.

«Ми були вражені, що не дивлячись на довгий список невідомих, з рівнянь моделі вийшов дуже сильний результат: всюди, де вегетаційний період був коротким, мисливцям-збирачам потрібно більшу кількість м’яса в раціоні», – повідомив провідний автор дослідження Ден Чжу, доцент з Пекінського університету.

Всім відомо, що неандертальці були дуже «хижими» представниками роду Homo, через те, що харчувалися майже виключно м’ясом. Виходячи з висновків дослідження, не можна виключити той варіант, що подібна пристрасть стало однією з причин нечисленності неандертальців і, врешті-решт, їх повного зникнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *