Нещодавно Міндовкілля оголосило про плани змін до законодавства для “захисту” вовків. Цю ініціативу підтримали деякі зоозахисні організації. Проте в прес-релізі міністерство приховує важливі факти.
Чому не повідомляють дані обліку вовків?
В повідомленні Міндовкілля йдеться про “збереження біорізноманіття”, але жодного слова про реальну чисельність вовків в Україні. Навіть у регіонах, не охоплених бойовими діями, де цілком можливо було б провести моніторинг.
Чому Міндовкілля уникає надати конкретні дані щодо популяції хижаків? Чи не для того, аби легше маніпулювати громадською думкою та приймати рішення на основі чиїхось упереджених поглядів, а не фактів?
– Вовк, як вид в Україні з точки зору природоохоронних критеріїв «благополучний». Немає стрімкого падіння чисельності, немає яскраво виражених негативних факторів, що масштабно впливають на збереження виду. Має бути створений менеджмент план з управління популяцією з урахуванням різних особливостей окремих регіонів. А державні інституції мають не влаштовувати безперспективні дискусії зоозахисників та мисливців щодо їхнього особистого уявлення про вовка, а співпрацювати з науковими інститутами та шукати фінансування для досліджень і користуватись тими перевіреними результатами, що вже є. Саме так, як відбувається в усіх цивілізованих країнах, – зазначає Марина Шквиря, спеціалістка з екології та поведінки великих хижих тварин, кандидатка біологічних наук.
Один коментар до “Міндовкілля та зоозахисники хочуть “захистити” вовків”