Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання», наказу №15-он від 29.05.2019 року Хмельницької обласної організації УТМР, погодженого першим заступником голови Хмельницької обласної державної адміністрації Кальніченком В.І. та начальником Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Пешко П.С., встановлено такі строки полювання:
– на норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерезня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволової), лиску, куликів (крім кулика – сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйка морського, зуйка малого, зуйка великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), на гусок (крім гуски білолобої та гуски малої), на території водно-болотних угідь з 16-ї години 03 серпня по 29 грудня 2019 року включно.
– на перепілку та голубів (крім голуба – синяка) з 16-ї години 03 серпня по 27 жовтня 2019 року включно (полювання на перепела проводиться виключно власниками чистопородних лягавих собак);
– індивідуального полювання на самця козулі з 08 червня по 29 грудня 2019 року включно;
– колективного та облавного (ліцензійного) полювання на парнокопитних звірів з 02 листопада по 29 грудня 2019 р. включно;
– на самців кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування, з 02 листопада 2019 р. по 19 січня 2020 року включно;
– на хутрових звірів з 02 листопада 2019 року до 19 січня 2020 року включно. Картки відстрілу диких звірів на січень 2020 року видаватимуться тільки тим членам товариства, які сплатили членські внески за 2020 рік.
Встановлено, що днями полювання є:
– на пернату дичину – субота, неділя та середа по 27 жовтня, а при умові отримання сезонної відстрільної картки на хутрових звірів, термін полювання на пернату дичину продовжується з 02 листопада по 29 грудня 2019 року включно в суботу та неділю, про що буде зроблена відмітка у відстрільній картці на пернату дичину, завірена печаткою користувача мисливських угідь;
– на самця козулі при проведенні індивідуального полювання усі дні тижня;
– на парнокопитних звірів та бобра по ліцензіях – субота та неділя;
– на зайця-русака та лисицю звичайну – субота та неділя.
Полювання на зайця – русака, єнотовидного собаку, вовка, лисицю проводитиметься по картках відстрілу хутрових звірів, а на парнокопитних тварин та бобра – по ліцензіях, згідно затвердженого ліміту.
Полювання в лісових угіддях на хутрових звірів проводити лише по разових відстрільних картах.
М’ясо та трофеї від добутих ліцензійних видів диких звірів віддаються мисливцям, що брали участь в цьому полюванні – безкоштовно, мисливець самостійно проводить обстеження м’яса перед вживанням в їжу.
Денна норма добування пернатої дичини одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати: гусей – 2, качок – 5, лисок – 6, перепілок – 10, куликів -10, голубів -10, норців великих – 2.
Денна норма відстрілу зайця – русака не повинна перевищувати однієї голови одним мисливцем. Відстріл лисиць, вовків, єнотовиднихсобак – не лімітовано.
Індивідуальне полювання на самця козулі, проводиться при умові одна ліцензії – один мисливець у супроводі розпорядника полювання, призначеного наказом користувача мисливських угідь.
Відстріл вовків, лисиць, єнотовидних собак дозволено здійснювати за наявністю в мисливця ліцензії або відстрільної картки на добування інших мисливських тварин в місцях, вказаних у відстрільній картці, картці обліку добутої дичини та порушень правил полювання, починаючи з жовтня місяця 2019 року.
Відстріл вовків, лисиць не в мисливський сезон або в заборонених для полювання місцях здійснюється мисливцями за дозволом Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства, а в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду – з дозволу Хмельницької обласної державної адміністрації.
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
– полювання на сірих куріпок та фазанів;
– проведення ліцензійного відстрілу парнокопитних звірів та бобрів, полювання на хутрових звірів в лісових угіддях без присутності представника єгерської служби користувача мисливських угідь;
– проведення полювання з порушенням вимог статті 20 Закону України «Про мисливське господарство та полювання»;
– полювання з мисливськими собаками, на які немає паспорта з відміткою про щеплення проти сказу в поточному році.
До полювання допускатимуться лише ті мисливці, які мають необхідні документи на право полювання, передбачені статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання».
Контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання на відповідний мисливський сезон з відміткою про сплату державного мита мисливці можуть отримати у головного мисливствознавця в Хмельницькій області, або сплатити 10 гривень за картку і 1,70 гривні державного мита в місцевих банках. Квитанції про сплату та контрольну картку за 2019 рік необхідно здати в Ізяславську районну організацію УТМР, де і можна отримати реквізити для сплати.
При проведенні полювання мисливець зобов’язаний самостійно проводити облік добутої ним дичини, який ведеться в ліцензії або відстрільній картці та контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання, на пернату дичину – кількість та вид добутої дичини записується після завершення полювання, на хутрових та парнокопитних звірів на місці відстрілу тварини. До початку проведення полювання в контрольну картку обліку добутої дичини мисливцем вноситься дата, назва користувача мисливських угідь, місце проведення полювання та номер ліцензії або відстрільної картки.
Перед початком полювання буде забезпечено реєстрацію мисливців з проведення інструктажу з питань техніки безпеки поводження зі зброєю при здійсненні полювання.
Користувачам мисливських угідь у співпраці з Державним територіальним органом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Хмельницьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства та районним відділом внутрішніх справ України (за згодою) необхідно забезпечити охорону мисливського фонду від браконьєрства.
Ізяславська районна організація УТМР доводить до відома мисливців нові такси для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих внаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України).
Незаконне добування або знищення за одну особину: лось – 80000 грн, олень європейський – 60000 грн, олень плямистий – 50000 грн, кабан – 40000 грн, лань – 40000 грн, козуля – 32000 грн, муфлон – 32000 грн, бобер – 10000 грн, борсук – 8000 грн, заєць-русак – 8000 грн, бабак – 6000 грн, куниці лісова і кам’яна – 6000 грн, нутрія вільна – 4000 грн, вовк – 2000 грн, кролик дикий – 2000 грн, ондатра – 2000 грн, норка американська – 1500 грн, білка – 1000 грн, єнотовидний собака – 1000 грн, лисиця – 1000 грн, шакал – 1000 грн; птахи: лебеді шипун і кликун – 4000 грн, галагаз – 2000 грн, гуси – 2000 грн, кеклик – 2000 грн, куріпка сіра – 2000 грн, фазан – 2000 грн, голуби – 1000 грн, качки – 1000 грн, кулики – 1000 грн, лиска – 1000 грн, перепілка – 1000 грн, інші мисливські птахи – 1000 грн.
25.07.2019 р.
За матеріалами Ізяславської районної організації УТМР