Мисливський сезон-2021/2022: Які порушення фіксували на Черкащині, Київщині, Хмельниччині, Волині, Поліссі, Прикарпатті, Кіровоградщині

У суботу, 7 серпня, у багатьох областях України стартував мисливський сезон-2021/2022 полюванням на пернату дичину.

Однак, крім свята – відкриття сезону полювання, не обійшлось і без порушень закону. Ось, що пишуть різні відомства про відкриття та порушення, які фіксували в розрізі регіонів

Черкащина

7 серпня на Черкащині стартував сезон полювання на пернату дичину, який триватиме до 26 грудня поточного року включно. Днями полювання встановлено середу, суботу та неділю. Офіційно в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства зареєстровано понад 30 тисяч мисливців.

Як повідомив завідувач сектору мисливського господарства Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Рибалка, мисливствознавці, єгерська служба та працівники державної лісової охорони лісгоспів цими вихідними працювали в посиленому режимі для виявлення порушників правил полювання – були створені додаткові рейдові групи, які, поряд з рейдуванням, проводили роз’яснювальну роботу серед мисливців та нагадували правила полювання.

За порушення статті 20 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» протягом минулих суботи та неділі рейдовими бригадами було складено 36 протоколів на порушників правил полювання на загальну суму штрафів майже 6 тис. грн. Порушення, які найчастіше виявляють у ході рейдів та перевірок, – це полювання без документів, а також полювання із застосуванням або використанням заборонених знарядь та забороненими способами, зокрема: полювання з під’їзду на автомототранспорті та на плавучих засобах з працюючим двигуном.

Про це інформує Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства

Київщина

На Київщині розпочали мисливський сезон:екоінспектори склали перші протоколи за порушення природоохоронного законодавства.

У перші дні відкриття полювання 7-8 серпня 2021 року працівники Державної екологічної інспекції Столичного округу спільно з Єгерською службою Київського обласного МРВО та залученням працівників водної Поліції Бориспільського РУП склали 7 протоколів за порушення статті 85  (КУпАП) «Про порушення правил використання об’єктів тваринного світу»(частина 1 та 4).

Заходи за дотриманням правил полювання і надалі будуть здійснюватися по всій території Київської обл.

Нагадуємо, що 7 серпня, в Україні розпочався сезон полювання на пернату дичину. відповідно до Закону України “Про мисливське господарство та полювання” цього року встановлено такі терміни проведення полювання: на пернату дичину (гусей, норця великого, качок, лиску, куликів) — із 16:00 7 серпня і до 28 листопада 2021 року включно; на голубів, перепілку — із 16:00 7 серпня і до 5 листопада 2021 року включно; на фазана — з 2 жовтня до 28 листопада 2021 року включно. Водночас індивідуальне полювання на самців мисливських копитних тварин (кабана, оленя благородного, оленя плямистого, лань європейську) передбачено з 1 серпня поточного року до 31 січня 2022 року.

Визначені дні полювання на пернату дичину — субота, неділя та середа; на парнокопитних під час індивідуального полювання — усі дні тижня.

Про це інформує Державна екологічна інспекція Столичного округу

Хмельниччина

Протягом минулих суботи та неділі працівники Держекоінспекції у Хмельницькій області провели рейдові перевірки на угіддях області. У результаті було складено шістнадцять протоколів на порушників правил полювання за статтями 851 та 852 Кодексу України про адмінправопорушення, три з яких буде передано до судових органів для подальшого розгляду та притягнення до відповідальності.

Причинами порушень стало перебування на полюванні до відкриття сезону, полювання без відмітки в контрольній карточці добутої дичини, полювання без відстрільної картки а також полювання на відтворювальних ділянках – частини мисливських угідь, що визначаються користувачем з метою забезпечення охорони та відтворення мисливських тварин і на яких заборонено полювання.

Нагадуємо, що під час полювання мисливцю необхідно мати такі документи:

– посвідчення мисливця;

– щорічна контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;

– дозвіл на добування мисливської дичини;

– чинний дозвіл на право користування вогнепальною зброєю;

– паспорт на собак мисливських порід (за умови їх участі у полюванні).

Шановні мисливці! Подбайте, щоб про цей сезон полювання у вас лишилися лише гарні спогади.

Про це інформує Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області

Волинь

Сезон полювання на Волині стартував. За вихідні – 100 протоколів

Майже всі виявлені порушення стосуються здійснення полювання без належно оформлених документів.  На Камінь-Каширщині вилучено 2 одиниці зброї, 1 протокол складено через незаконно добуту дичину. Загалом в області працювало 138 рейдових груп. Частина – за участі працівників поліції та громадськості.

Такі посилені патрулювання мисливськими угіддями відбуваються щороку з початком мисливського сезону. Максимально залучені працівники груп оперативного реагування, державної лісової охорони та єгерської служби. Патрулювання розпочинаються задовго до початку сезону і тривають цілодобово.

Найбільше протоколів складено рейдовими групами ДП «Ківерцівське ЛГ» – 9, «Маневицьке ЛГ», – 8, ДП «Любомльське ЛГ» –  8, «Камінь-Каширське ЛГ» – 7, ДП «СЛАП «Камінь-Каширськагроліс» – 7.

Варто зазначити, що більшість порушень відбувається через недотримання ст.14 Закону України «Про мисливське господарство», а саме – здійснення полювання  без наявності встановленого переліку документів: посвідчення мисливця; щорічної контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита; дозволу на добування мисливських тварин; дозволу на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання та паспорту на собак мисливських порід у разі їх залучення до полювання.

Така робота лісової охорони – а саме перевірка наявних документів, які необхідні мисливцю, неабияк стимулює дотримуватися культури ведення полювання. Про це відзначають самі мисливці. Зокрема у Горохівському районі, де користувачем мисливських угідь виступає ДП «Горохівське ЛМГ», із понад 124 перевірених мисливців у неділю було складено лише 4 протоколи через  відсутність усіх необхідних дозвільних документів.

“Патрулювання – не стільки каральний, як профілактичний інструмент. Культура полювання не сформується за один день. Культура полювання в області – наслідок якісної роботи усіх дотичних до мисливства служб і підприємств, а також свідоме і відповідальне ставлення до свого захоплення мисливців та мисливських об’єднань, – зазначив на сторінці у Фейсбук начальник управління Олександр Кватирко. – Чому маю оптимізм при цифрі 100 протоколів? Щорічні контрольні картки станом на відкриття полювання на пернатих обміняли 8258 активних мисливців. Рейдові групи працюють активно, знають свою справу. Мисливці знають, що за їх діяльністю встановлено контроль. У деяких районах маємо зовсім незначну кількість порушень. Люди привчаються полювати за правилами. Не менш важливим моментом є розуміння мисливців, які вчинили порушення, і зменшення кількості конфліктів при оформленні порушень правил полювання. Це і є наш спільний прогрес. Дякую усім за роботу! Дотримуйтесь правил полювання, правил пожежної безпеки, правил поводження з вогнепальною зброєю та правил поводження на воді!”

Посилене патрулювання лісових масивів із залученням громадських активістів та журналістів відбуватиметься і в наступні вихідні.

Усім мисливцям – ні пуху ні пера!

Про це повідомляє пресслужба Волинського ОУЛМГ

Полісся

Перші порушення під час відкриття полювання

У вихідні  дні на Поліссі розпочався сезон полювання на пернату дичину, який триватиме до 28 листопада.

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу повним складом проведено рейдові заходи під час відкриття сезону полювання на  пернату дичину на території мисливських угідь Житомирської та Рівненської  областей. Долучились до спільних заходів працівники Головного управління національної поліції та лісової охорони.

В зазначених заходах головною метою державних інспекторів було проведення серед мисливців роз’яснювальної роботи в частині дотримання вимог природоохоронного законодавства під час полювання.

Як свідчить багаторічний досвід, більшість мисливців під час відкриття полювання мають всі дозвільні документи, тобто в перші дні мисливці з усією відповідальністю намагались дотримуватись усіх правил полювання, але є і такі мисливці, які  до відкриття полювання не підготувались належним чином, а саме не отримали відстрільну картку для полювання на пернату дичину; полювали з мисливськими собаками без відповідного паспорту на них; не здійснювали записи у контрольних картках обліку добутої дичини.

Тобто, на час відкриття сезону полювання до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу притягнуто 17 осіб. 

З метою запобігання порушень, які виявляються під час полювання, вкотре звертаємось  до любителів полювання мати всі необхідні дозвільні документи та здійснювати полювання саме на ті види мисливської фауни, які зазначені в документах на право добування.

Заходи по виявленню фактів браконьєрства Інспекцією будуть посилені і триватимуть надалі.

Про це повідомляє пресслужба ДЕІ Поліського округу

Прикарпаття

На Прикарпатті поліцейські регулярно перевіряють дотримання чинного законодавства мисливцями

3 серпня на території Івано-Франківщини відкрився сезон полювання на пернату дичину, який триватиме до 26 грудня.

У цей період поліцейські виїжджають на мисливські угіддя і перевіряють у любителів дичини наявність усіх дозвільних документів. Також проводять роз’яснювальну роботу серед мисливців щодо недопущення браконьєрства і запобігання нещасним випадкам на полюванні.

У період з 7 по 8 серпня мобільні групи перевірили близько півтори тисячі мисливців та зафіксували 20 правопорушень.

За порушення правил полювання, зокрема мисливці не мали належних документів, полювали у заборонених місцях та у недозволений час правоохоронці склали 8 адміністративних матеріалів. Ще 11 адмінпротоколів складено відносно осіб за порушення, пов’язані з обігом мисливської зброї.

Поліція Івано-Франківщини нагадує, що порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність згідно із законами України.

Про це повідомляє сектор комунікації поліції Івано-Франківщини

Кіровоградщина

На Кіровоградщині поліцейські спільно з представниками лісового та мисливського господарства проводять профілактичні заходи по недопущенню порушень в період сезону полювання

До 32 рейдових груп залучено 105 правоохоронців і 98 працівників лісового та мисливського господарства. Їх завдання – здійснення контролю за безпечним використанням мисливської зброї, попередження надзвичайних подій, недопущення порушень правил полювання, охорони тваринного світу і боротьби з браконьєрством.

У ході заходів учасники рейдів перевіряють наявність у мисливців всіх необхідних документів, знання громадянами правил поводження зі зброєю, правил безпеки на полюванні.

В результаті проведених заходів на території області було виявлено та припинено 7 фактів порушень правил полювання. Двох осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 191 КУпАП «Порушення громадянами правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і бойових припасів», та ст. 190 КУпАП «Порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї».

Робота у даному напрямку продовжується.

Про це повідомляє поліція Кіровоградської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *