Мисливство і культура – мать його!

полювання (24)“Істерія Козолупства!!!”

Ще не повною мірою розпочалось нагінне полювання, а наші мисливські групи вже забиті фото з “троХфеями” З битими самками вагітних козуль!!! А гордості… Чому Ви тішетесь стрілки? Куди ми рухаємось панове? Серце крається!!!

122728416_839685130105074_2076720482167961632_nСтільки розмов про Європу, про культуру , про рух у перед, а мисливське суспільство так і далі живе у пострадянському застойному середовищі розвалу і балагану!!!! З криками, що звіра не має і ліцензію дають, йдуть і б’ють ту стоячу “козу”, щоб компанією попиячити (основний аргумент).

І толку , з того що ту ліцензію берете, в чому перспектива? П’янка в замін збільшення популяції? А за індивідуалку крик , що дорого?…. Ех, та на горілку і папіроси тратите в рази більше….

Отже, кожна добута самка косулі європейської це мінімум 2 косулі на наступний рік, а по факту здобуття це 3 косулі, адже на момент проведення загінних полювань косулі вже покриті і носять в собі запліднені яйцеклітини, щоб у травні – червні привести потомство.

Ще одним несприятливим чинником є те, що хоча косуля у період проведення нагінок вже не годує телят, та все ж перебуває поруч з ними, таким чином привчаючи їх до стадного життя, і вилучення її з такого обігу значно підвищує ризики для підростаючого потомства на виживання взимку. А зазвичай як воно чути: “Уф, яку крупну козу взяв» ((((. Якраз саму продуктивну, яка може привести навесні і трьох козенят. Так воно вже є , що здобич вибирається при пострілі крупніша і ведуча.

Так і що ж робити? Заборонити загінні полювання – те саме, що знищити галузь одним роком. І всі ми чудово це розуміємо. Ось тут і є основна місія людини, яка називає себе мисливцем.

У першу чергу потрібно дивитись по кому ти стріляєш, потрібно вчитись відрізняти самця від самки, будучи не впевненим – не стріляти. До відстрілу на загінних повинен підпадати молодняк в першу чергу. В другу чергу самці. З кабаном ж у свій час смикнули, що “Альфа самку” не стріляти, так і тут можна. Важче звісно заставити мисливця дивитись поміж ноги в пошуках китиці, чи зі спини на дзеркальці роздивлятись і шукати жовтий пучок шерсті … Бачите інші варіанти?

Якщо шукати метод , то ту ліцензію єдину на колектив можна розіграти як лотерею, і добути комусь одному індивідуально, колективом же поїхати на “переліт качки” і там поспілкуватись! А лиса чому не полювати загоном, чи з під гончаків? Це в рази спортивніше, в рази хитріший і важчий трофей, в рази вища користь для природи в сьогоднішніх умовах! Чи пить над лисом не так цікаво? Еххххх……!!!!!
Можна знайти метод, якщо мати бажання і користь принести угіддям і поспілкуватись душевно!122981327_839685080105079_7184624485039328103_n

Дуже надіюсь, що пройде з десяток років і кількість косулі збільшиться в рази, ми зможемо трофейно полювати, не на м’ясо, як звикли, а культура мисливців виросте до рівня “поважного чоловіка” у суспільстві!

Бо так як є сьогодні це шлях в нікуди.

Пам’ятайте , той хто самок козулі убиває, ще з радянських часів серед мисливців зветься КОЗОЛУПОМ! Як на мене, дуже влучно підмічає усю суть це прізвисько!

А поголів’я в 80-120 голів козулі на 1000 га реальне за 15 років. Лиш розум мати потрібно!

Автор: Адріан Прокоп

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *