У суботу, 3 листопада, на Кіровоградщині відкриється сезон полювання на парнокопитних, який триватиме до 30 грудня. Днями полювання є субота й неділя.
Нагадуємо, що до полювання допускаються лише ті мисливці, які мають при собі перелік документів, передбачених Законом України «Про мисливське господарство та полювання», а саме: посвідчення мисливця; щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита; дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензію, відстрільну картку тощо); відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання.
Обласне управління лісового та мисливського господарства попереджає усіх мисливців про неухильне дотримання Правил поводження з мисливською вогнепальною зброєю на полюванні, які визначені положенням «Про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядком видачі ліцензій на добування мисливських тварин», затвердженим наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 року за № 549.
Нагадуємо основні пункти з даного Положення.
Під час проведення полювань суворо заборонено:
– направляти зброю на людину чи домашніх тварин, навіть якщо зброя не заряджена;
– передавати зброю іншим особам, попередньо не розрядивши;
– виїзд мисливців і перебування їх на полюванні з несправною і незареєстрованою зброєю.
o При заряджанні і розряджанні зброї її ствол повинен бути направлений вгору або в землю.
o Під час долання перешкод (канав, струмків, огороджень тощо) зброю потрібно розрядити.
o Полювання проводиться лише в умовах повної видимості (повністю розвидниться, розсіється туман, припиниться сильний дощ чи снігопад).
o Забороняється стріляти на шум, шарудіння, по невиразно видимій цілі.
o Рушницю з внутрішніми курками заборонено тримати з відкритим запобіжником.
o Стрільбу мисливець має вести із особливою обережністю і попередньо переконавшись у тому, що в напрямку пострілу немає людей чи домашніх тварин.
o Під час стрільби при осічці мисливець не повинен відкривати рушницю раніше ніж через сім-вісім секунд. o У випадку падіння зброї потрібно негайно розрядити її і переконатися, що в канали стволів не потрапили сторонні предмети.
o Після пострілу треба перевірити, чи не залишилися в каналах стволів частинки розірваних гільз та інших предметів. o У разі якщо патрон не входить в патронник стволів, категорично заборонено його туди втискати, треба обережно вийняти і замінити іншим.
o При наближенні до населеного пункту, місця відпочинку, збору мисливців тощо на відстані до 200 метрів мисливець зобов’язаний розрядити рушницю.
o Під час відпочинку зброю необхідно в незарядженому стані підвішувати або класти на надійну опору.
o При переміщеннях на всіх видах транспорту зброя повинна бути в розібраному вигляді в чохлі.
o Забороняється стрільба з автомототранспортного засобу незалежно від того, знаходиться він в русі чи ні.
Бажаємо усім мисливцям вдалого та безпечного полювання!
Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ