На Львівщині померла самиця зубра європейського, виявлена хворою поблизу села Берлин

Тяжкохвора самиця зубра європейського з Лопатинської субпопуляції, яку виявили біля села Берлин Бродівської громади, померла попри надання ветеринарної допомоги. Перед смертю вдалося взяти генетичний матеріал для майбутніх досліджень. Про це повідомив Андрій Сенюк, начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу Департаменту екології та природних ресурсів у Львівській обласній державній адміністрації у відповідь на запит редакції “Криниця мисливця”.

“Незважаючи на всі зусилля лісівників і працівників Держпродспоживслужби (ветеринарів), тварина померла. На момент виявлення тварина перебувала в дуже важкому стані. Вона була знесилена і хворою”, — розповів Андрій Сенюк.

За словами посадовця, 22 березня 2025 року єгері мисливської дільниці Стир виявили важкохвору самицю зубра європейського (Bison bonasus), яка лежала на посівах озимої пшениці приватних полів поблизу села Берлин Золочівського району. Повідомлення про це надійшло від провідного мисливствознавця Бродівського надлісництва філії «Карпатський лісовий офіс» ДП «Ліси України» Романа Легоцького.

Після виявлення тварини на місце прибула комісія у складі ветеринарів та представників лісового господарства. Під час огляду було встановлено, що самиця має близько 5 років, важить орієнтовно 250-300 кг та перебуває у критичному стані — малорухома, виснажена, з порушеннями серцебиття та дихання.

Тварині була надана невідкладна ветеринарна допомога. Її транспортували до господарських приміщень мисливської дільниці Стир Бродівського надлісництва, де вона перебувала під наглядом фахівців. Однак, незважаючи на всі зусилля, врятувати зубра не вдалося.

“Дана подія зафіксована працівниками поліції, та складено відповідні документи. Працівниками Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області було проведено патологоанатомічний розтин з метою встановлення причини смерті”, — зазначив Андрій Сенюк.

За результатами розтину встановлено попередній діагноз: “Загальне виснаження внаслідок септицемії, яка спричинила атрофію паренхіматозних органів та анемію”. Держпродспоживслужба провела лабораторні дослідження на бруцельоз, лептоспіроз, сибірку та сказ. Усі результати виявилися негативними.

Важливо, що фахівці встигли відібрати генетичний матеріал померлої тварини для проведення досліджень Лопатинської популяції зубра на Малому Поліссі.

“Це зроблено, щоб у майбутньому ці результати можна було використати при плануванні заходів, які б сприяли уникненню імбридингу тварин, оскільки всі особини зубрів у світі є близькоспорідненими, оскільки після другої світової війни були розведені від 67 особин, що пережили війну”, — наголосив Андрій Сенюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *