На території Кіцманського району з 20 серпня по 25 грудня 2016 року в суботу та неділю відкрито полювання на пернату дичину. Про це повідомляє Криниця мисливця з посиланням на freelife.cv.ua.
З метою раціонального використання дичини, охорони фауни і флори забороняється: полювання без належного на те дозволу. Кожен мисливець повинен мати посвідчення, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита; дозвіл на добування мисливських тварин, на право користування вогнепальною мисливською зброєю (не можна полювати на тварин, які не зазначені у дозволах, або понад встановлену норму).
Повинні бути паспорти на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.
Заборонено полювати на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду (на відтворювальних ділянках, в межах населених пунктів; в угіддях, не зазначених на дозволі); на відстані ближче 200 метрів від населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей; у недозволені для полювання строки на відповідні види тварин; у темний період доби (пізніше години заходу сонця і раніше години до його сходу). Не можна застосовувати або використовувати заборонені знаряддя та способи, а саме: вибухові речовини; з під’їзду на автотранспорті, а також на плавучих засобах з працюючим двигуном; не мисливську (в тому числі військову) вогнепальну, пневматичну та іншу стрілецьку зброю, а також нарізні вкладки, напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони; руйнувати житла тварин, бобрових загат, гнізда птахів.
Також заборонено: полювання з мисливськими собаками, ловчими звірами і птахами без наявності на них паспорта; полювання з дерев та мисливських вишок без дозволу користувача угідь; транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту у щорічній контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання, а також у дозволі на їх добування.
Особи, винні у незаконному полюванні, відповідатимуть згідно з чинним законодавством України. За порушення правил та термінів полювання особи можуть притягуватися до адміністративної відповідальності за статтею 85 КУпАП, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від шести (102 грн.) до шістдесяти (1020 грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, на посадових осіб — від тридцяти (510 грн.) — до дев’яносто (1530 грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Крім того, при порушенні правил полювання, згідно з Кримінальним Кодексом України, якщо заподіяно істотну шкоду, а також незаконне полювання у заповідниках або на інших територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або полювання на звірів, птахів чи інші види тваринного світу, що занесені до Червоної книги України, — караються штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста до двохсот сорока годин, або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого, а також ті ж дії, якщо вони вчинені службовою особою з використанням службового становища, або за попередньою змовою групи осіб, або способом масового знищення звірів, птахів чи інших видів тваринного світу, або з використанням транспортних засобів, або особою, яка судима за злочин, передбачений цією статтею, караються штрафом від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на той же строк з конфіскацією знарядь і способів полювання та всього добутого.
Іван МИРОНИК, т.в.о. старшого інспектора Дозвільної системи Кіцманського відділу поліції.