Латвійський досвід цифровізації мисливства: перспективи для України

В умовах, коли Україна змушена вирішувати нагальні проблеми, пов’язані з війною, досвід дружніх країн у сфері цифровізації мисливського господарства може стати корисним орієнтиром для майбутнього розвитку галузі. Редакція “Криниця мисливця” дослідила успішний приклад Латвії, де вже функціонує мобільний додаток “Mednis” для збору та обробки інформації про полювання.

За даними офіційного сайту Державної лісової служби Латвії, додаток “Mednis” дозволяє мисливцям реєструвати здобутих тварин, сліди їх присутності та завдані ними збитки. “Реєструвати в додатку “Mednis” необхідно всіх здобутих тварин та птахів. Також у додатку “Mednis” слід реєструвати інформацію про поранених копитних”, – зазначається у повідомленні.

Латвійський додаток значно спрощує процедуру звітності. “Інформацію про використані дозволи на полювання та журнал реєстрації здобутих тварин більше не потрібно подавати до Державної лісової служби”, – пояснюють розробники.

В Україні, незважаючи на складні обставини, також ведеться робота над цифровізацією галузі. За інформацією Державного агентства лісових ресурсів, обговорюється створення “Кабінету користувача мисливських угідь” та “Кабінету мисливця”. Хоча конкретні терміни впровадження цих сервісів ще не визначені, сам факт роботи над цими проектами в умовах війни заслуговує на повагу.

Досвід Латвії може стати корисним для України після завершення війни, коли з’явиться можливість зосередитися на модернізації галузі. Впровадження подібної системи могло б підвищити ефективність управління популяціями диких тварин, сприяти боротьбі з браконьєрством та збільшити загальну прозорість галузі.

Враховуючи значний потенціал України у IT-сфері, є підстави сподіватися, що після Перемоги і встановлення миру, наша країна зможе швидко надолужити відставання у цифровізації мисливського господарства та, можливо, навіть запропонувати власні інноваційні рішення у цій сфері.

Один коментар до “Латвійський досвід цифровізації мисливства: перспективи для України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *