На Херсонщині, під час полювання, мисливська собака підірвалась на вибухопакеті

Фото ілюстративне з відкритих джерел

В Херсонській області, під час полювання, в угіддях біля села Правдине, мисливська собака одного з учасників полювання підірвалась на вибухопакеті. Про це йдеться у рішенні Білозерського районного суду Херсонської області від 10 березня 2021 року.

Пес на прізвисько Рубін вчепився в знахідку зубами, і тут вона … вибухнула. При цьому бідолаха Рубін загинув на місці, а його господар спільно з поліцією став з’ясовувати, що саме рвонуло. І з’ясував. Як виявилося, в ролі «мінера» виступав місцевий житель з дому на околиці. Йому не подобалося, що у його присадибної ділянки гримлять постріли, і він нерідко вступав з мисливцями в перепалки. А коли вмовляння не подіяли, підпалив і кинув в очерети вибуховий пакет.

Чоловік вину визнав повністю і пояснив, що в 1992 році перебував на кордоні Гагаузії республіки Молдова, де в той час відбувалися збройні конфлікти, та привіз звідти військово-шумовий пакет, який з того часу зберігав у сейфі в гаражі на території свого домоволодіння. Йому було відомо, що у вказаному пристрої міститься вибухова речовина. При цьому не зміг пояснити, з якою метою зберігав вказаний предмет упродовж тривалого часу та чому не здав його правоохоронним органам. Також повідомив, що його домоволодіння розташоване на краю села поруч з мисливськими угіддями та часто мисливці полюють неподалік від його будинку, через що він неодноразово висловлював їм свої зауваження. 5 січня 2020 року теж відбувалося полювання та для того, щоб налякати мисливців, він взяв цей вибуховий пристрій, підпаливши запал привів його в дію та кинув у бік чагарника та очерету на пустирі, вважав, що там нікого не має. Проте, мисливський собака схопив пакет та відбувся вибух, внаслідок якого собака загинув.

Згодом експерти встановили: пакет містив тротил. І якби його схопила не собака, а людина, то при підриві він, як мінімум, отримав би важкі травми. З огляду на щире розкаяння підривника і відсутність попередніх судимостей, суд Білозерського району Херсонщини не став відправляти його в колонію. За незаконне зберігання вибухових речовин він отримав три з половиною роки позбавлення волі, але з дворічним випробувальним терміном. Та ще заплатить 1307 гривень компенсації витрат на експертизу залишків нещасливого вибухопакета.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *