Особливості весняного полювання в Алматинській області Казахстану

Із 6 березня дозволено полювати на селезня дикої качки в чотирьох мисливських угіддях Алматинської області. Про це повідомляє видання 24.kz.

Григорій Харін – мисливець з 40-річним стажем, всі сезони для нього мають свою принадність. Весняний – ознаменовується полюванням на пернатих. Нинішній – трохи засмутив малою кількістю ліцензій. Довелося жителю Алмати, якому краще здобувати дичину в південному регіоні області, приїхати в північний.

Григорій Харін, мисливець:

– У Енбекшиказахському районі, приїжджаємо, ще полювання не відкрилася, ліцензії вже продані на весь сезон. А я є членом організації. Плачу членські внески. В цьому році ліцензій мало було, не знаю, чому видали дуже мало. Звичайно, збільшити треба, тому, що люди платять.

Ільгам Килишбаев, старший мисливствознавець Талдикорганського міжрайонного товариства мисливців і рибалок:

– Ліміт затверджується на сезон полювання, і на весняне полювання лише п’ять відсотків від затвердженого виділяється. Якщо мисливському господарству видали 800 качок на добування, ось з цих 800 всього п’ять відсотків на весняне полювання, тобто 40 качок всього на весняне полювання піде, за законодавством у нас так. Це я вважаю правильно.

У цей сезон кожному мисливцю дозволено добувати всього трьох селезнів. Незважаючи на встановлений ліміт, є любителі перевищити його. З початку весняного сезону полювання інспекторами територіальної інспекції лісового господарства і тваринного світу вже виявлено з десяток різних порушень законності.

Роман Коршунов, головний спеціаліст Алматинської обласної територіальної інспекції лісового господарства і тваринного світу:

– Щоб не порушувати, громадянам треба мати при собі посвідчення мисливця, дозвіл на зброю, ліцензію, видану мисливським господарством, де вони проводять полювання, і при цьому не забувати, що повинні бути або підсадні качки, або опудала. Відповідно, звичайно, категорично уникати відстрілу качки замість селезня або порушувати норму добування.

Весняне полювання на території чотирьох мирських господарств, розташованих неподалік обласного центру, дозволене до 20 березня. Потім з 3 квітня сезон буде відкритий в пониззі річки Каратал і в Сарканському регіоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *