На Закарпатті екоінспектори слідкували за тим як проводиться таксація дичини

11Цими вихідними 4 робочі групи, до складу яких входять державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області, здійснили заходи державного нагляду (контролю) за додержанням вимог природоохоронного законодавства під час проведення обліку чисельності мисливських тварин у мисливських угіддях ГО ЗТМР “Лісівник” в межах Мукачівського, Свалявського та Берегівського адміністративних районів.

Облік проведено методом шумового прогону з використанням мисливських собак на пробних площах. В результаті прогону візуально зафіксовано особини козулі, зайця, лисиці, а також відмічено сліди звірів, які вийшли з облікових ділянок, а саме козулі та кабана. На облікових площах знаходяться годівниці та підгодівельні майданчики, на яких в достатній кількості наявні корми (качани кукурудзи, сіно, кормові віники та сіль). Біля годівниць та підгодівельних майданчиків наявні старі та свіжі сліди кабана, козулі, зайця та лисиці. Підгодівля тварин проводиться регулярно.

Облік чисельності мисливських тварин проводиться щорічно після закінчення мисливського сезону відповідно до вимог ст.30 Закону України «Про мисливське господарство та полювання». Це обов’язкові заходи для всіх користувачів мисливських господарств. Тож у період з січня по лютий проходить таксація копитних та хутрових тварин. Підрахунок здійснюється шляхом спостереження на підгодівельних майданчиках, шумового прогону, підрахунку слідів на сніговому покриві та опитування місцевих жителів. Основною метою обліку є визначення видового складу, встановлення місця проживання тварин, їх міграції, територіального розміщення, чисельності в різних угіддя тощо.
І на підставі результатів таксації оцінюється та планується діяльність, визначаються норми відстрілу на наступний мисливський сезон, приймаються рішення про необхідність часткової або повної заборони полювання на певний вид дичини, визначається динаміка чисельності тварин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *