Науковці 16 років досліджували особливості полювання косаток (РЕЗУЛЬТАТ)

Група науковців на чолі з Джошем Макіннесом з Університету Британської Колумбії (Канада) опублікувала результати багаторічного дослідження поведінки та екології перехідних косаток в районі підводного каньйону Монтерей біля узбережжя Каліфорнії. Стаття вийшла 20 березня 2024 року в науковому журналі PLOS One.

Вчені проаналізували дані спостережень за косатками в період з 2006 по 2021 рік. Виявилось, що ці хижаки, які належать до зовнішньоберегової субпопуляції перехідних косаток, полюють виключно у відкритих водах, слідуючи за контурами підводного каньйону в пошуках здобичі.

Дослідження виявило особливості полювання косаток в районі підводного каньйону Монтерей

Присутність косаток в затоці Монтерей мала сезонний характер і корелювала з міграціями сірих китів та вусатих тюленів. Найбільше зграй спостерігалось навесні (березень-травень), коли самки сірих китів з дитинчатами мігрували на північ з мексиканських лагун.

Дослідники зафіксували 87 випадків успішного полювання на 9 видів морських ссавців, включаючи каліфорнійських морських левів, дитинчат сірих китів, північних морських слонів, малих смугачів, звичайних і білобоких дельфінів, білокрилих морських свиней, тюленів та морських птахів. Розрахована добова частота вбивств на одну косатку склала 0,26 для морських левів, 0,11 для дитинчат сірих китів і 0,15 для решти видів здобичі разом.

Спостереження показують, що методи полювання зграї були вельми жорстокими та враховували:

  • удари головою;
  • удари хвостом, щоб оглушити здобич;
  • підкидання здобичі вгору.

Читайте також: Стадність у козуль – дослідження в регіоні Українського Розточчя

Поведінковий бюджет косаток розподілився наступним чином: 51% часу вони проводили в пошуку здобичі (26% – вздовж краю шельфу і верхнього схилу каньйону, 25% – у відкритих водах), 10% – переслідуючи жертву, 23% – поїдаючи здобич, 9% – подорожуючи, 6% – соціалізуючись і лише 1% – відпочиваючи.

Ці спостереження проливають світло на взаємодію хижак-жертва серед морських ссавців над глибоководними каньйонами і пелагічними екосистемами, розширюючи наші знання про поведінкову екологію перехідних косаток. Отримані дані важливі для оцінки популяцій морських ссавців, визначення середовищних потреб косаток та управлінських рішень щодо їх охорони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *