Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оприлюднило ліміти використання мисливських тварин на сезон 2024-2025 років. Відповідний наказ №1042 від 15 серпня 2024 року зареєстровано в Міністерстві юстиції України. Текст наказу опублікований на сайті ligazakon.net.
Ліміти на добування основних видів мисливських тварин встановлено для 18 областей України, включаючи Вінницьку, Волинську, Житомирську, Закарпатську, Івано-Франківську, Київську, Кіровоградську, Харківську, Хмельницьку, Львівську, Миколаївську, Полтавську, Рівненську, Сумську, Тернопільську, Черкаську, Чернівецьку та Чернігівську області.
Згідно з документом, в Україні встановлено ліміти на добування 11 видів мисливських тварин. Найбільші квоти виділено на козулю – 15765 особин, кабана – 8883 особини та оленя європейського – 1088 особин. Також дозволено добути 766 оленів плямистих, 451 куницю лісову, 494 бобри та 195 борсуків.
Ліміти розподілено між областями та користувачами мисливських угідь. Наприклад, у Вінницькій області дозволено добути 1010 козуль та 716 кабанів, у Волинській – 677 козуль та 1002 кабани, а в Житомирській – 2533 козулі та 1806 кабанів.
Крім того, наказом встановлено норми добування на одного мисливця за день для інших видів дичини. Так, дозволяється добути не більше 5 качок, 3 гусей, 3 фазанів, 1 зайця-русака за день полювання. Ці норми не поширюються на види, занесені до Червоної книги України.
Читайте також: Голова УТМР закликав підготувати накази про полювання на сезон 2024-2025
Варто зазначити, що затверджені ліміти діють з урахуванням обмежень, встановлених місцевими органами виконавчої влади.
Згідно зі статтею 19 Закону України “Про мисливське господарство та полювання”, строки полювання (конкретна дата відкриття та закриття полювання на певний вид мисливських тварин, дні полювання протягом тижня) та порядок його здійснення визначаються користувачами мисливських угідь у межах строків, визначених законом. Однак ці строки мають бути погоджені з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, а також з обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.
Чому в Одеській області не відкривають полювання?
Теж цікаво