Остап Семерак: прихильники полювання звинувачували нас у диверсії по відношенню до української економіки і розвалі мисливського господарства

Остап СемеракПропонуємо вашій увазі думки, Остапа Семерака – міністра екології та природних ресурсів України, які він опублікував на своїй сторінці у Фейсбук. Зокрема пропонуємо вашій увазі два повідомлення, які оприлюднив міністр до мітингу мисливців під міністерством та після. Публікуємо обидва повідомлення без змін:

Завтра до Мінприроди обіцяють прийти мисливці (якщо точно від ГС «Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств»).
Виявилося, ми нехтуємо «законними правами та інтересами» любителів полювання і застосовуємо «антинаукові методи».
Весь цей словесний потік, обурення і погрози зібрати під Мінприроди кілька тисяч мисливців викликані нашим непогодженням лімітів щодо полювання на лося та можливості полювати на територіях об’єктів ПЗФ.
Ці два пункти викликали скажений мисливський гнів.
Але вкотре нагадаю, що саме наше Міністерство відповідає за формування державної політики у природоохоронній сфері. І якщо є інформація, що якомусь із видів тварин на території України загрожує знищення – я буду стояти на захисті цих тварин. Це, зокрема, стосується і лосів, які, за словами деяких мисливців, ховаються чи не за кожною сосною в Україні. Хоча є й інша думка: природозахисники б’ють на сполох, адже популяція лосів критично скоротилася і у деяких регіонах ця тварина взагалі більше не зустрічається.
Те ж саме стосується полювання на територіях ПЗФ. Розширення природно заповідних територій Україні дається занадто болісно у вічних суперечках із місцевою владою та лісовими господарствами. Витрачаються роки, а подекуди і десятиліття, щоб ми отримали новий національний природний парк. Хоча це інвестиція у майбутнє наших дітей, щоб вони не на картинках змогли побачити вовка, бобра чи білку.
І коли мені мисливці кажуть, що саме вони є найбільшими захисниками диких тварин, бо підгодовують їх взимку або знають точну кількість поголів’я , то такий аргумент – вершина цинізму. Підгодовуєте для чого? Для збільшення кількості тварин чи для кривавого хобі на адреналіні та крові?
Запрошую журналістів і справжню екологічну громадськість також прийти до Мінприроди орієнтовно об 11:00.
Давайте разом пояснимо мисливцям, що полювання – це середньовіччя. І, перефразовуючи одного класика, жодне хобі не варте жодного лося.

Фото зі сторінки Остапа Семерака у Фейсбук
Фото зі сторінки Остапа Семерака у Фейсбук

Хочу подякувати тим небагатьом, хто почув мій заклик і прийшов на мітинг, затіяний мисливцями.
Чесно кажучи, здивований позицією багатьох екологів, які критикують на чому світ стоїть Міністерство, а коли доходить до справи, то їх не видно на таких акціях.
Хотілося б, щоб екологічна спільнота активніше включалася у ці процеси.
Ще раз до мисливців: ніхто в Україні полювання поки не скасовував.
Сьогодні прихильники полювання звинувачували нас у диверсії по відношенню до української економіки і розвалі мисливського господарства. Панове, мисливське господарство до цього часу трималося виключно на лосях?
Звісно, ні. Тому прошу не спекулювати на цій темі. Наша позиція незмінна – схвалення лімітів, але без дозволів на відстріл лося та полювання на територіях ПЗФ.
Зрештою ми всі захоплюємося як у ЄС вирішують питання збереження довкілля, включно з флорою та фауною. Сусідня з нами Польща пройшла подібний шлях 15 років тому. Зараз у них діє мораторій на відстріл лося. Популяція з 2, 5 тисяч голів за період дії мораторію зросла до 8 тисяч. При тому, що браконьєрство на жаль, як у Польщі, так і у всьому світі не вдається повністю знищити. Але над цим треба працювати спільно.
Жодних прихованих умислів по відношенню до мисливського господарства. Якщо тварині загрожує знищення – вона має бути захищена. Це – ознака цивілізованого суспільства. Зрештою, за вікном вже давно не кам’яний вік, коли полювання на мамонтів було життєво необхідним.)

Також пропонуємо Вам ознайомитись із коментарями під постами міністра, які набрали більше 20 вподобань:

2 коментарі до “Остап Семерак: прихильники полювання звинувачували нас у диверсії по відношенню до української економіки і розвалі мисливського господарства

  1. Цікаво, що ці всі “коментатори” роблять на мисливських сайтах. Коментуйте на сайті Борейка. Таке враження, що це проплачені боти, які за гроші формують негативну думку про мисливське господарство. Впевнений це так і є. Сидять перед екраном пишуть заказуху і наминають м’ясо вбитої курки чи свині. Мабуть вони не хотіли жити…

    1. Мисливці також не повинні сидіти і чекати, що хтось за них буде вирішувати їхні проблеми. Чому жоден мисливець не написав такий коментар, який би підтримали його товариші по улюбленому заняттю і звичайні люди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *