Поліція Житомирщини перевірила понад 15 тисяч власників мисливської зброї

89

Упродовж року, каже Артем Лисогор – т.в.о. заступника начальника ГУНП в Житомирській області, інспекторами дозвільної служби ГУНП області перевірено понад 15 тисяч власників мисливської зброї, більше 440 з них притягнено до адміністративної відповідальності, а за порушення правил зберігання та перереєстрації зброї у її власників вилучено 392 одиниці. В Житомирській області полювання на пернату дичину розпочалося 6 серпня і триватиме до кінця жовтня 2016 року. Поліцейські нагадують мисливцям про правила поводження зі зброєю та діючі обмеження під час полювань. Про це інформує Криниця мисливця з посиланням на Відділ комунікації поліції Житомирської області.
Щоб займатися полюванням, необхідно мати посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини, відстрілочну карточку та дозвіл на право носіння і зберігання мисливської зброї.
Під час полювання в жодному разі не дозволяється використовувати штучні джерела світла, прилади нічного бачення, дзеркала для осліплення тварин, вибухові речовини, а також петлі, гачки, самостріли, ловчі ями тощо. Заборонено полювати ближче ніж за 200 метрів від житлових будівель, у темний період доби (через годину після заходу сонця і за годину до його сходу), та в стані алкогольного сп’яніння.
– Громадяни, які порушують правила полювання: тобто полюють без належного на те дозволу, у заборонених місцях чи час, недозволеними знаряддями або способами, нестимуть адміністративну відповідальність (ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення), – прокоментував т.в.о. заступника начальника ГУНП Артем Лисогор. – Також за незаконне полювання на тварин або на заборонених територіях статтею 248 ККУ визначено кримінальне покарання від штрафу до обмеження волі терміном до 3 років.
Водночас поліцейські інформують, що у разі виявлення порушень вимог щодо використання чи зберігання вогнепальної зброї згідно з чинним законодавством вони мають право анульовувати дозволи на право носіння та зберігання зброї та вилучити її у власників.
Поліцейські радять мисливцям дослухатись до вказаних застережень та не нехтувати елементарними заходами перестороги та правилами зберігання і застосування зброї. Цим ви вбережете від небезпеки і себе, і оточуючих вас людей. Відтак наскільки вдалим буде новий сезон полювання, залежить у більшості від вас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *