Семінар про хвороби риб: багато розмов, мало конкретики

У Полтаві відбувся Всеукраїнський семінар «Хвороби риб та гідробіонтів», організований Держпродспоживслужбою. Як повідомляє сайт відомства, захід нібито мав на меті обговорити актуальні проблеми захворювань риби у вітчизняній аквакультурі та рибальстві. Але чи дійсно семінар виправдав очікування?

Судячи з прес-релізу Держпродспоживслужби, учасники заходу більше часу витратили на розмови та обмін досвідом, аніж на пошук конкретних рішень. У повідомленні згадується, що “серед іншого” розглянули кілька хвороб риб, як-от опісторхоз, анізакідоз та інфекційний гемапоетичний некроз. Але яка реальна ситуація з цими захворюваннями в Україні, які з них найбільше шкодять рибництву – у прес-релізі ні слова.

Читайте також: Члени мисливсько-рибальського колективу зібрали 22 тисячі гривень та зарибили місцевий ставок

Також незрозуміло, чи були на семінарі представлені успішні кейси боротьби з хворобами риб, які могли б стати прикладом для інших підприємств галузі. Адже одна справа – теоретично розглядати проблему, і зовсім інша – демонструвати реальні досягнення у її вирішенні.

Замість цього у прес-релізі багато загальних фраз про “обмін знаннями”, “ознайомлення з особливостями” та “застосування здобутих навичок”. Але як саме ці знання та навички допоможуть подолати проблему захворювань риб – лишається таємницею. Адже ця проблема потребує не лише балачок, а й конкретних дій та системного підходу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *