Рибалку оштрафували за вилов рідкісного пічкура на річці Стрий

Жидачівський районний суд Львівської області визнав винним місцевого пенсіонера у незаконному вилові риби, занесеної до Червоної книги України. Інцидент стався 27 квітня 2024 року на річці Стрий поблизу села Заріччя. Про це йдеться у постанові суду опублікованій в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

За матеріалами справи, чоловік, рибалячи однією вудкою, спіймав одну особину білоперого пічкура дністровського (Romanogobio kesslerii) вагою 0,04 кг (40 грамів), що є типовою вагою для цього виду. Цей вид риби занесений до Червоної книги України, і його вилов заборонений.

Читайте також: Українські водойми поповнилися понад 700 тисячами молодих риб

Варто зазначити, що в річках можна зустріти два види пічкурів: звичайного пічкура (Gobio gobio), який не є рідкісним, та білоперого пічкура дністровського, який охороняється законом. При цьому ні в матеріалах справи, ні в постанові суду немає інформації про те, чи розрізняв рибалка ці види пічкурів.

Суд призначив порушнику штраф у розмірі 510 гривень, а також зобов’язав сплатити судовий збір у розмірі 605 гривень 60 копійок.

Згідно з інформацією рибоохоронного патруля, білоперий пічкур дністровський є своєрідним індикатором забрудненості водойм і може жити лише в чистих і добре насичених киснем річках.

Як саме відрізнити пічкура звичайного від пічкура білоперого?

 За забарвленням плавців і тіла.

У пічкура звичайного спина зеленувата, на сріблястих боках можна нарахувати близько 10 чорних (бурих) плям, плавники з темними рисками, непарні – сірі, парні – блідо-жовті.

У пічкура білоперого спина темніша, оливкового чи бурувато-сірого забарвлення, боки сірувато-сріблясті, а черево блідо жовте. На спині видніються 7-8 слабко виражених темних плям та 10-11 круглих або ж видовжених плям вздовж бічної лінії, дуже добре помітних. Можна побачити 2-3 ряди коричневих чи чорних крапок на спинному і хвостовому плавцях; всі інші плавці однобарвні, сіруваті.

Ця справа нагадує рибалкам про необхідність уважно ознайомитися з переліком видів, занесених до Червоної книги України, та важливість обережного ставлення до всіх виловлених риб.

Один коментар до “Рибалку оштрафували за вилов рідкісного пічкура на річці Стрий

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *