Сезон полювання на Київщині: не більше одного зайця на добу

krymskij-zayac-perestrojka_08Як повідомляє інформаційний портал “Моя Київщина” із посиланням на “Вісник Переяславщини”, відповідно до Закону України “Про мисливське господарство та полювання” з жовтня по лютий включно дозволяється полювати за відстрільними картками на лисиць, єнотовидних собак та вовків, а на зайця-русака – з 1 листопада по січень.

За ліцензіями здійснюється полювання на кабана, лань, європейського та плямистого оленів, козулю, муфлона, білку, бабака, бобра, борсука, ондатру, лісову куницю.

Строки полювання та порядок його здійснення, а також норма добування мисливських тварин визначається користувачем мисливських угідь і можуть відрізнятись навіть в угіддях сусідніх користувачів.

Відстріл вовків, лисиць та єнотовидних собак не лімітується і може здійснюватись мисливцями за наявності дозволів на добування інших тварин, зокрема відстрільної картки на добування зайця чи ліцензії на добування інших тварин. Водночас одному мисливцю заборонено добувати більше одного зайця-русака за день полювання, навіть якщо він полює в колективі, в якому інші мисливці не використали свого права на добування зайця.

Під час полювання мисливець зобов’язаний мати при собі державне посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання, дозвіл на відстріл тварин (ліцензія або відстрільна картка) та дозвіл на носіння і зберігання зброї, за наявності мисливського собаки – паспорт на мисливського собаку. При придбанні відстрільної картки мисливці зобов’язані ознайомитись із заборонами на полювання, які діють у певних мисливських угіддях, а саме розташуванням відтворювальних ділянок, об’єктів природно-заповідного фонду, місцями відпочинку людей, проведення господарських робіт тощо.

У випадку незаконного добування або знищення диких тварин при проведенні незаконного полювання порушники притягаються до відповідальності у вигляді накладення штрафу в розмірі від 1020 до 2040 грн, з конфіскацією зброї та інших засобів полювання, а також відшкодовують збитки відповідно до такс для обчислення розміру збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання за кожну добуту тварину, а саме: лось – 80000 грн; олень благородний – 60000 грн; олень плямистий – 50000 грн; лань – 40000 грн; кабан – 40000 грн; муфлон – 32000 грн; козуля – 32000 грн; бобер – 10000 грн; бабак – 6000 грн; куниця лісова і кам’яна – 6000 грн; ондатра – 2000 грн; заєць-русак – 8000 грн; білка – 1000 грн; птахи: лебідь шипун і кликун – 4000 грн; галагаз – 2000 грн; гуси – 2000 грн; фазан – 2000 грн; сіра куріпка – 2000 грн; качки – 1000 грн; лиска – 1000 грн; голуб – 1000 грн; кулик – 1000 грн; перепілка – 1000 грн; інші мисливські птахи – 1000 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *