Що варто знати про полювання в Норвегії

Норвегія – країна, що дивує своєю суворою, північної красою. Багатюща природа – її головне надбання, вона вражає і закохує в себе з першого погляду. Норвегія – країна інтенсивного, але раціонального природокористування. Незважаючи на складні кліматичні умови та складний рельєф, у Норвегії добре розвинені і лісове, і мисливське господарства.

В Норвегії є багато мисливських баз, розкиданих по всій країні, на будь-який смак і будь-який гаманець. Полювання можливе на багато видів диких тварин: лося, оленя, косулю, кабана, зайця, качку та інші види птахів.

Якщо Ви хочете провести час на природі та спробувати свої сили у мисливстві, то Норвегія – чудовий вибір!

Вартість ліцензій для спортивного полювання в Норвегії залежить від виду тварини, на яку полюють.

Для отримання ліцензії на полювання в Норвегії потрібно мати спеціальний дозвіл від мисливської організації, яка займається розподілом квот на полювання. Також потрібно мати документ, який підтверджує, що ви  пройшли курс з мисливської етики та безпеки. Для іноземних мисливців може бути необхідно пред’явити документ, що підтверджує їх досвід та кваліфікацію у мисливстві.

Однією з головних та найпопулярніших мисливських організацій в Норвегії є Нордичний Альянс Мисливців (Nordic Hunters’ Alliance). Це об’єднання мисливських організацій з Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії та Швеції, яке сприяє співпраці та обміну досвідом між мисливцями Північної Європи. Нордичний Альянс Мисливців також захищає інтереси мисливців на національному та міжнародному рівнях, а також сприяє збереженню природи та бере участь у розробці правил та стандартів для мисливства.

Іншими важливими та популярними мисливськими організаціями в Норвегії є:

 • Норвезьке товариство охорони природи (Norges Naturvernforbund), яке є найстарішою екологічною організацією в Норвегії та пропагує раціональне використання природних ресурсів, включаючи мисливство.
 • Норвезька федерація мисливства та рибальства (Norges Jeger- og Fiskerforbund), яка є найбільшою організацією для любителів мисливства та рибальства в Норвегії та надає своїм членам ряд послуг, таких як курси, страхування, журнали та знижки.
 • Норвезька асоціація бовлерів (Norges Buejegerforbund), яка є спеціалізованою організацією для мисливців, які використовують лук як зброю. Вона пропагує етичне та безпечне полювання з луком, а також проводить змагання, семінари та тренування для своїх членів.

В Норвегії на кінець сезону полювання 2021-2022 року було зареєстровано 528 408 мисливців, з них 446 242 чоловіків та 82 166 жінок. З них 195 276 осіб сплатили податок на полювання, який є обов’язковим для участі в будь-якому виді полювання.

Найбільш популярними видами полювання в Норвегії є полювання на велику та малу дичину. Велика дичина включає в себе копитних тварин, таких як лось, олень, північний олень та косуля. Мала дичина включає в себе різні види птахів та гризунів, таких як рябчик, куріпка, качка, гусак, заєць та бобер.

За даними за 2021-2022 роки, з 136 900 мисливців, які взяли участь у полюванні, 92 700 полювали на велику дичину, а 78 200 – на малу дичину. Серед великої дичини найпопулярнішими були лось (59 100 мисливців), олень (51 500 мисливців) та косуля (44 400 мисливців). Серед малої дичини найпопулярнішими були рябчик (44 700 мисливців), куріпка (17 030 мисливців) та качка (11 480 мисливців).

Норвезький реєстр мисливців

Норвезький реєстр мисливців – це офіційна база даних, яка містить інформацію про всіх осіб, які мають право полювати в Норвегії. Для того, щоб бути зареєстрованим у реєстрі, потрібно пройти норвезький тест на дозвіл на полювання або надати документи, що підтверджують еквівалентну кваліфікацію у своїй країні. Також потрібно сплатити щорічний збір за дозвіл на полювання.

У реєстрі мисливців можна перевірити свою особисту сторінку, де можна оплатити збір за дозвіл на полювання, отримати доступ до свого цифрового дозволу на полювання, а також зареєструватися для лову великих хижаків. Реєстр також веде статистику про кількість мисливців за статтю, віком та регіоном.

Як пройти норвезький тест на дозвіл на полювання?

Норвезький тест на дозвіл на полювання – це обов’язковий тест, який потрібно пройти всім особам, які хочуть полювати в Норвегії і які не зареєстровані в норвезькому реєстрі мисливців. Тест перевіряє знання про полювання, етику, законодавство, екологію та безпеку.

Особи, які проживають за кордоном, не повинні проходити тест, якщо вони виконують умови для аналогічного типу полювання у своїй країні. У цьому випадку вони повинні надати копію свого дозволу на полювання та повідомити, який тип полювання їх цікавить, до норвезького реєстру мисливців.

Щоб пройти норвезький тест на дозвіл на полювання онлайн, потрібно зареєструватися на сайті www.jegerproveeksamen.no. Там можна обрати дату та час тесту, а також сплатити збір за екзамен, який становить 300 NOK. Тест складається з 50 питань, з яких потрібно правильно відповісти на 40. Після проходження тесту ви отримаєте свідоцтво про успішне складання іспиту.

Питання на тесті охоплюють різні теми. Ось деякі приклади питань:

– Який з цих видів дичини не можна полювати в Норвегії?

 • а) кабан
 • б) косуля
 • в) куниця
 • г) лось

– Якщо ви збираєтеся полювати на оленя з гвинтівкою, який мінімальний калібр ви повинні використовувати?

 • а) 5,6 мм
 • б) 6,5 мм
 • в) 7,62 мм
 • г) 9 мм

– Якого кольору повинна бути одежа мисливця під час полювання на велику дичину?

 • а) чорного
 • б) коричневого
 • в) помаранчевого
 • г) зеленого

В Норвегії полювання регулюється Законом про дику фауну. Згідно з норвезьким законодавством, всі види дикої фауни, включаючи їх яйця, гнізда та лігва, захищені, якщо законодавство не передбачає іншого. Види дичини поділяються на дві групи в законодавстві:

 • Велика дичина: лось, північний олень, косуля, олень, мускусний бик, ведмідь, вовк, рись та росомаха.
 • Мала дичина: всі інші види дичини.

Полювання на велику дичину залежить від квот та ліцензій, які встановлюються муніципалітетами або державою. Полювання на малу дичину залежить від прав власності на землю або угод з власниками землі.

В Норвегії заборонено полювати на такі види дикої фауни:

 • Бобри (за винятком певних районів)
 • Кити (за винятком певних видів та категорій мисливців)
 • Лелеки
 • Лососевидні риби (за винятком певних періодів та методів)
 • Морські черепашки
 • Орли
 • Сови
 • Хробакоїдні
 • Яструбовидні

Вартість полювання на лося в Норвегії

Вартість полювання на лося в Норвегії може становити до 1000 NOK (3482 грн)  за годину в найбільш привабливих територіях, що може скласти до  30 000 NOK (104 461 грн) за великого лося.

Щорічне полювання на лося має велике соціально-економічне значення та забезпечує м’ясом лося на суму 250 млн NOK (870 млн грн).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *