Скільки оленів з’їдає ведмідь? Норвезькі науковці шукають відповідь

Науковці з Норвезького інституту дослідження природи (NINA) намагаються з’ясувати, скільки північних оленів споживає ведмідь протягом року. Отримані дані допоможуть державі виплачувати точнішу компенсацію власникам оленів за втрачених тварин, повідомляє NRK.

Для ведмедя північний олень є природною здобиччю, тоді як для оленярів ведмідь означає втрату прибутку. Дослідник NINA Уле-Ґуннар Стьоен працює над пошуком оптимального рішення для управління цією дилемою.

У рамках проекту команда вчених відстежує пересування як ведмедів, так і оленів за допомогою GPS-передавачів. Це дозволяє дослідити стан здоров’я тварин, а також визначити, скільки оленів ведмідь споживає за рік.

“Ми хочемо задокументувати реальні масштаби втрат оленів через ведмедів. Наступним кроком буде розробка управлінських рішень на основі отриманих знань”, – зазначає Петер Андерссон, голова громади Ідре в Швеції, яка співпрацює з NINA в цьому проекті.

Читайте також: Що варто знати про полювання в Норвегії

Отримані результати допоможуть удосконалити систему компенсацій власникам оленів і знайти збалансований підхід до управління популяцією ведмедів на територіях випасу оленів. Проект фінансується Норвезьким агентством з охорони довкілля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *