Щоб уникнути конфліктних ситуацій та звинувачень в браконьєрстві, у Волинському ОУЛМГ знайшли вихід

логотип-4Інформація та відео про ситуацію, що виникла у 28 та 33 кварталах Партизанського лісництва ДП «Цуманське ЛГ» 28 жовтня 2017 року,  оприлюднена і відповідно набула загального розголосу 1 листопада цього року. Волинському ОУЛМГ стало відомо про факт шляхом моніторингу соціальних мереж та ЗМІ. Про це повідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ. Про цю ситуацію повідомляла і Криниця мисливця, деталі тут.
З приводу цієї ситуації Волинське ОУЛМГ офіційно повідомляє: у розпорядженні Волинського ОУЛМГ була наявна інформація про те, що 28.10.2017 року планувалось проведення полювань на території мисливських угідь ДП «МГ «Звірівське».
Згідно з інформацією відомства, Мисливські угіддя ДП «МГ «Звірівське», в тому числі і 4441 га Партизанського лісництва ДП «Цуманське ЛГ», надані в користування відповідно до Рішення шостого скликання Волинської обласної ради №17/82 від 26.02.2013.
В межах вказаного Партизанського лісництва розміщені території Заповідного урочища місцевого значення «Цуманська пуща».
Відповідно до Охоронного зобов’язання № 10 від 16 травня 2005 року, за яким ДП «Цуманське ЛГ» взяло на себе зобов’язання з охорони території вказаного заповідного урочища, 33-й квартал Партизанського лісництва не входить до його територій та, відповідно, не належить до природно-заповідного фонду і відтворювальних ділянок.
Вказане, на думку обласного лісомисливського господарства, підтверджує законність організації та правомірність проведення полювання на зазначеній території.
Крім того, на проведення полювання 28.10.2017 року був виданий відповідний дозвільний документ, а саме: ліцензія на добування козулі №047650 в угіддях Партизанського лісництва ДП «Цуманське ЛГ».
Полювання в угіддях Партизанського лісництва відбувалось за безпосередньої участі працівника ДП «МГ «Звірівське» – єгеря Ходорчука Ю.С. Як мисливці у ньому брали участь і працівники ДП «Цуманське ЛГ». Всі мисливці попередньо пройшли інструктаж з техніки безпеки під час проведення полювання, про що свідчать особисті підписи у відповідному журналі.
У інформації Волинського ОУЛМГ йдеться, що під час проведення загону у вказаному 33 кварталі між мисливцями та представниками громадськості виникло непорозуміння щодо підтвердження його законності. При цьому, як свідчать обставини, представники лісомисливських господарств, які брали участь у полюванні, виявили некомпетентність та неетичність під час спілкування із представниками громадськості та працівниками КНПП «Цуманська Пуща» в частині доведення законності своїх дій, що створило, в свою чергу соціальну напругу.
– Непорозуміння не виникло б, якщо б посадовими особами ДП «МГ «Звірівське» та ДП «Цуманське ЛГ» було відразу пред’явлено для огляду дозвільний документ на проведення полювання та надано ґрунтовні роз’яснення щодо статусу територій, на яких проводилось полювання та щодо перебування в угіддях службового автомобіля і в будь-якій ситуації не допустили б факт неналежного зберігання зброї в автомобілі. Кожен факт зазначеної ситуації детально проаналізовано Управлінням, зібрані відповідні матеріали та висновки направлені до Держлісагентства.
Наразі Держлісагентством як органом управління прийняте рішення про розірвання контракту із директором ДП «Цуманське ЛГ» Туревичем В.С. та вжиття заходів дисциплінарного впливу шляхом оголошення догани директору ДП «МГ «Звірівське» Смічику С.П. Із метою уникнення в подальшому подібних конфліктних ситуацій, Управлінням прийняте рішення про надання ділянкам, що межують із природно-заповідним фондом і є мисливськими угіддями ДП «МГ «Звірівське», статусу відтворювальних ділянок, на яких полювання заборонено. Крім того, всім без винятку користувачам мисливських угідь вказано на необхідність оновлення та встановлення межових знаків відтворювальних ділянок, – йдеться у повідомленні прес-служби.
У відомстві звертаються до представників громадських формувань та небайдужих громадян, дякують їм за пильність та висловлену позицію.
– Будемо також вдячні, якщо у майбутньому інформування про подібні випадки відбуватиметься в офіційному порядку і надходитиме безпосередньо до Управління, а не з соціальних мереж чи відео у ЗМІ. За таких умов розслідування та встановлення обставин порушень, як і притягнення до відповідальності винних осіб, буде більш оперативним, – підсумовують у Волинському ОУЛМГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *