Міністр екології України спростовує ризики для Дністра попри зниження рівня води

Попри поширення в соціальних мережах відео та фото, які демонструють різке зниження рівня води у Дністровському водосховищі та річці Дністер, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець заявляє про відсутність ризиків. Про це він повідомив 28 травня під час зустрічі з молдовським колегою Сергіу Лазаренку у Кишиневі, інформує молдовська служба Радіо Свобода.

За словами Стрільця, скиди води з Дністровського водосховища відбуваються у штатному режимі. Водночас молдовська сторона пояснює зниження рівня води у Дністрі відсутністю опадів у Карпатах.

Супутникові знімки, отримані Радіо Свобода, підтверджують зменшення об’єму води у водосховищі за останній місяць, але не свідчать про різке падіння. Крім того, скиди води для збільшення виробництва електроенергії на Дністровській ГЕС не пояснюють зменшення рівня річки в районі Хотина, розташованому вище за течією від гідроелектростанції.

Тим часом деякі російські ЗМІ, посилаючись на поширені в соцмережах зображення, вдалися до старих пропагандистських наративів про нібито “викрадення” Україною найбільшої річки Молдови для виробництва електроенергії.

Попри спростування українською стороною ризиків для Дністра, питання зниження рівня води в річці потребує подальшого моніторингу та вивчення з огляду на його важливість для екосистем та водопостачання в регіоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *