В багатьох областях України триває планова профілактична пероральна імунізація диких та бродячих м’ясоїдних тварин проти сказу. Розкидають приманки з вакциною, в основному з літаків. Скільки коштувала для бюджету вакцина, ми вирішили з’ясувати і проаналізували сайт Prozorro.
Але спочатку про те, що це за імунізація, як вона проводиться і якою вакциною.
Пероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо відловити, щоб вакцинувати класично (внутрішньом’язово або підшкірно). Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких після поїдання поживної принади з вакциною на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік, – кажуть в Головному управлінні Держпродспоживслужби Київщини.
Розповсюдження принад з вакциною відбувається повітряним методом за допомогою авіаційної техніки над лісовими та сільськогосподарськими угіддями. Розкидають принади поза територіями населених пунктів і водойм.
Принада безпечна для людей і тварин та навколишнього середовища. Має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясокісткового борошна. Всередині приманки є желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Ці заходи забезпечать створення безпечного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, які є основними розповсюджувачами збудника сказу.
Для імунізації тварин від сказу використовуватиметься пероральна вакцина вітчизняного виробника ТОВ «Укрветпромпостач» (м. Бровари).
А тапер головне.
Згідно з інформацією, яка розміщена на електронній системі публічних закупівель Prozorro, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів провела торги й уклала договір на закупівлю вакцини антирабічної для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин проти сказу на території України на суму 306 млн 534 тис. 128 грн 40 коп.
Брали участь в аукціоні два підприємства ТОВ “УКРВЕТПРОМПОСТАЧ” та ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “АЛЛХІМ”.
За результатами аукціону Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів уклала договір про закупівлю з ТОВ “УКРВЕТПРОМПОСТАЧ” на закупівлю 9 657 660 доз вакцини. Договір укладено 16 червня 2021 року.
Можете ознайомитись із звітом про результати проведення процедури:
Ми ще не знайшли інформацію, скільки коштує для бюджету використання авіації для розповсюдження вакцини, але фахівці Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь вважають, що вакцинація хижаків проти сказу, за допомогою літаків, це ніщо інше як: “Бюджетні мільйони – в повітря!”
Я в шоці…. Брикети для биків а не лисиць… Профанація чистої води…
Яких биків?