Суперечка навколо популяції бурих ведмедів в Астурії загострюється

Незважаючи на зростання кількості зустрічей з бурими ведмедями в Астурії, Іспанія, експерти наполягають, що ця тварина все ще знаходиться під загрозою вимирання. Про це повідомляє іспанське видання La Voz de Asturias. Водночас, місцеві фермери та бджолярі вимагають вжити заходів щодо контролю популяції ведмедів.

Читайте також: У Словаччині ведмідь напав на лісника, постраждалого госпіталізовано

За даними останнього перепису, в усьому Кантабрійському регіоні нараховується 370 особин бурого ведмедя. Карлос Норес, біолог та координатор Відділу збереження та управління дикою фауною Університету Ов’єдо, пояснює: “Бурий ведмідь в Астурії та Кантабрійському регіоні все ще знаходиться під загрозою вимирання. Він вже не в критичній небезпеці, як було кілька років тому, але все ще під загрозою”.

Однак, Борха Фернандес, секретар Сільського союзу Астурії (URA), має іншу думку: “Я вважаю, що настав час вжити заходів, будь то переміщення особин в інші райони, їх стерилізація або щось інше, що вважатимуть за потрібне. Ми не можемо продовжувати в такій ситуації, тому що бачимо, що ведмеді вже вільно гуляють по муніципалітету Ов’єдо”.

Луїс Перес, виробник меду з Кангас-дель-Нарсеа, наполягає: “На сьогоднішній день ведмідь не знаходиться під загрозою вимирання і повинен бути виключений з цього списку”. Фермери скаржаться на значні збитки від нападів ведмедів на худобу та пасіки.

Читайте також: Ведмідь завітав до пасіки в Сколівських Бескидах (ФОТО)

Експерти, однак, застерігають від радикальних заходів. Норес зауважує, що методи переміщення або стерилізації ведмедів не є ефективними: “Неможливо штучно закріпити ведмедів на новому місці. Якщо їх захопити і перемістити, вони спробують повернутися на своє первісне місце через свою поведінку”.

Ситуація в Астурії демонструє складність балансування між збереженням дикої природи та потребами місцевих громад. Вона вимагає виваженого підходу та діалогу між усіма зацікавленими сторонами для пошуку ефективних рішень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *