У Житомирі створено Поліський природоохоронний кластер

У Ботанічному саду Поліського національного університету імені Героїв-десантників відбулося підписання меморандуму про створення Поліського природоохоронного кластеру. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook Тетяна Федонюк, професор, доктор сільськогосподарських наук, керівник навчально-наукового центру екології та охорони навколишнього середовища Поліського національного університету.

За словами Тетяни Федонюк, “Поліський природоохоронний кластер – це унікальний екологічний проект, який об’єднує природоохоронні території загальною площею понад півмільйона гектарів особливо цінних територій”. До складу кластеру увійшли 14 партнерів: 9 об’єктів природно-заповідного фонду та 5 екологоорієнтованих закладів освіти.

“Його метою є створення єдиної мережі інструментів, фахівців, методологій, наукових підходів, які забезпечать збереження біорізноманіття та ландшафтів, а також підтримку екологічної рівноваги не лише на окремих заповідних територіях, але й вцілому у Поліському регіоні”, – зазначила Тетяна Федонюк.

Серед основних цілей кластеру на найближчі роки – розширення співробітництва у сфері захисту довкілля, розробка єдиних підходів до збору даних про природно-заповідні території, створення спільної геоінформаційної системи та бази даних наукової інформації, а також інтегрування в європейські та світові екологічні проєкти.

Президентом кластеру на найближчий рік обрано Олександра Галущенка. Створення такого кластеру є важливим кроком у напрямку збереження унікальної природи Полісся та розвитку екологічної науки в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *