На Харківщині у 2024 році зафіксовано три смертельні випадки захворювання на сказ серед населення.
Позначка: тварини
В селі Радухівка Рівненської області зафіксували випадок сказу серед диких тварин – хвору куницю, яка напала на місцеву жительку. У зв’язку з цим у селах Зорянської громади оголосили карантин.
Київські митники виявили та припинили спробу незаконного пересилання поштою з України до Сполучених Штатів Америки незвичайної композиції — черепа вовка з прикріпленим до нього опудалом крука. Крім цього, в поштових відправленнях були знайдені також опудала двох рідкісних видів папуг.
Чисельність копитних тварин на території Львівської області зросла на понад 1500 особин порівняно з минулим роком. Також збільшилась кількість зайців, вовків, лисиць та червонокнижних видів — зубрів і ведмедів.
Українські прикордонники зафіксували значну активність хижих тварин у гірських районах на кордоні, що становить потенційну небезпеку для туристів та місцевих мешканців.
Зимовий облік фауни, проведений службою державної охорони Карпатського національного природного парку, виявив значну кількість козуль (142) та лисиць (109), що складає найбільшу частку серед усіх підрахованих тварин.
Російські окупанти з Якутії вбили та з’їли червонокнижного зубра, вид якого перебуває на межі вимирання. Журналісти ідентифікували військових, які брали участь у цьому злочині, використовуючи фото та відео, опубліковані в соціальних мережах.
Шведська асоціація мисливців (Svenska Jägareförbundet) запроваджує нову освітню програму для мисливців, які виконують завдання для муніципалітетів у міському середовищі, про це повідомляє офіційний сайт організації.
На Вінниччині рятувальники продовжують боротися з масштабними підпалами сухої трави, які призводять до загибелі дрібних тварин та птахів.
Європейська Комісія пропонує внести цільову поправку до додатків Директиви про середовища існування (Habitats Directive), яка узгодить законодавство ЄС зі зміненим статусом захисту вовка з “суворо захищеного” на “захищений” відповідно до Бернської конвенції
Надмірна кількість харчових відходів людей може підтримувати високу чисельність лисиць та створювати загрозу для вразливих видів птахів, згідно з результатами нещодавнього дослідження.
На території Національного природного парку “Дністровський каньйон” було виявлено шакала (Canis aureus) — хижака, який за розмірами посідає проміжне місце між лисицею та вовком. Це перша достовірна зустріч тварини на Тернопільщині.
На території природного заповідника “Єланецький степ” Миколаївської області виявлено факт браконьєрства – незаконно відстріляно двох сарн європейських. Збитки, завдані державі внаслідок протиправних дій, оцінено у 544 тисячі гривень.
У Шосткинському районі Сумської області виявлено факт незаконного утримування червонокнижної тварини. Місцевий мешканець Березівської громади тримав у неволі молодого лося.
На території Тернопільської області зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС) серед диких кабанів.
На території Балаклійської громади Харківської області виявлено факт браконьєрства. 24 лютого на території одного з лісогосподарств були знайдені залишки диких тварин, після чого правоохоронці розпочали розслідування.
У публічному звіті голови Державного агентства лісових ресурсів України за 2024 рік наведено статистику щодо стану мисливського господарства.
У Закарпатській області завершився зимовий сезон регулювання чисельності хижих тварин. За цей період мисливці Закарпатської обласної організації УТМР значно скоротили популяцію небезпечних хижаків.
Кіровоградський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації Кінологічна спілка України (КОО ВГО КСУ «Кіровоградський ОЦС») проведе весняні випробування молодих дратхаарів з 19 по 21 березня 2025 року на території Первомайського району Миколаївської області.
Сергій Нестеренко, єгер Краснокутського лісництва філії “Слобожанський лісовий офіс” на Харківщині, після отримання тяжкого поранення в боях за Авдіївку та подальшої реабілітації повернувся до своєї роботи з охорони та догляду за дикими тваринами.
На території Олешанської сільської громади Івано-Франківської області зафіксовано випадок африканської чуми свиней серед диких кабанів та розпочато відповідні заходи з ліквідації та локалізації спалаху небезпечного захворювання.
Днями працівники державної лісової охорони Маневицького надлісництва ДП “Ліси України” під час вечірнього рейду виявили важко поранену самку лося з відкритими переломами задніх кінцівок.
За минулий рік у Вінницькому надлісництві популяція європейських зубрів, що налічує 132 особини, поповнилася тринадцятьма новонародженими телятами, хоча п’ять тварин загинули від природного старіння.
Всесвітній фонд природи (WWF) офіційно спростував інформацію про лобіювання та підтримку торгівлі хутром білого ведмедя, що була опублікована в The Guardian
Ворохтянська селищна громада Верховинського району Івано-Франківської області успішно подолала спалах сказу тварин, який розпочався після виявлення зараженої лисиці у грудні минулого року.
У рамках природоохоронної ініціативи вихованці Вищедубечанського учнівського лісництва долучилися до важливої справи – облаштування годівниць для диких тварин у зимовий період.
На Чернігівщині протягом 2024 року зафіксували 30 неблагополучних пунктів, де виявили 36 випадків захворювання тварин на сказ.
На території Дніпропетровської області спостерігається значне збільшення випадків захворювання тварин на сказ. Від початку 2025 року зафіксовано вже 11 таких випадків, що більш ніж удвічі перевищує показники аналогічного періоду минулого року
На Вінниччині, Кіровоградщині та Черкащині користувачі мисливських угідь проводять традиційний “зимовий перепис” лісових мешканців. Масштабна робота з обліку тварин охоплює територію загальною площею понад 5,7 мільйонів гектарів мисливських угідь.
Трагічний інцидент стався в окрузі Меру, Кенія, де дикий слон атакував та вбив фермера, який працював на своїй плантації мірaa (місцева сільськогосподарська культура)