У 12 областях затвердили програми розвитку рибного господарства

У 12 областях затвердили програми розвитку рибного господарства

В Україні активно впроваджуються регіональні програми розвитку рибної галузі. Вже 12 областей затвердили відповідні плани, ще 3 області доопрацьовують свої програми, а 8 – працюють над їх розробкою. Про це повідомили під час наради в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Нараду щодо розробки та реалізації програм розвитку галузі рибного господарства провів виконуючий обов’язки Міністра агрополітики Тарас Висоцький за участю представників обласних військових адміністрацій, заступника Міністра Віталія Головні та т.в.о. голови Держрибагенства Ігоря Клименка.

Читайте також: За звання чемпіона України з ловлі хижака змагалось 17 команд (ФОТО)

Тарас Висоцький підкреслив важливість реформ у рибній галузі: “Реформи в рибній галузі надали можливість отримати додатковий ресурс місцевим бюджетам для ведення рибного господарства. Вже в 2023 році надходження до бюджетів почали зростати, і ця тенденція продовжується в 2024 році”.

За словами Висоцького, пріоритетом є створення нових та розвиток існуючих підприємств аквакультури, які займатимуться вирощуванням молоді водних біоресурсів для відновлення природних запасів. Особлива увага приділяється зарибленню природних водойм на місцевому рівні.

Віталій Головня повідомив, що програми розвитку рибного господарства вже затверджені у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Тернопільській, Полтавській, Хмельницькій та Черкаській областях.

Заступник Міністра також відзначив позитивні фінансові результати реформи: “Після початку аукціонів у 2023 році підприємцями було сплачено 95 млн грн податків за спецкористування національними територіальними водами. Ще 6 млн грн – тими, хто здійснює промисел за межами України. В 2024 році вже сплачено 50 млн грн податків”.

Головня наголосив на важливості реалізації програм для розвитку сільських та прибережних територій, створення нових робочих місць та забезпечення можливостей для ветеранів у сфері аквакультури.

Таким чином, реформи у рибній галузі України демонструють позитивні результати та створюють основу для подальшого сталого розвитку цього сектору економіки на регіональному рівні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *