Шотландська асоціація єгерів пропонує схему управління популяцією 400 000 козуль

Шотландська асоціація єгерів (Scottish Gamekeepers Association, SGA) звернулася до уряду Шотландії з пропозицією впровадити пілотну схему управління зростаючою популяцією козуль у міських районах центрального поясу країни. За оцінками, в Шотландії налічується до 400 000 козуль, значна частина яких мешкає поблизу великих міст, що призводить до збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод та негативного впливу на міські зелені зони.

Про це повідомляється на офіційному сайті асоціації. Козулі, які є корінними для Великобританії, все частіше зустрічаються поблизу міст, включаючи околиці Глазго.

“Щороку в Шотландії трапляється близько 8000-10 000 зіткнень транспортних засобів з оленями, причому більшість – у Центральному поясі та Абердинширі. Козулі часто фігурують у цих інцидентах, що становить загрозу громадській безпеці”, – зазначається у повідомленні SGA.

Читати також: В угіддях Київщини та Житомирщини нарахували на 370 козуль більше

Девід Кваррелл, досвідчений фахівець з управління міською популяцією козуль та член SGA Deer Group, пояснює: “Якщо ви подорожуєте автомобілем навколо великих міст зараз, ймовірно, ви побачите козуль. Раніше такого не було. Їх приваблюють такі місця, як узбіччя доріг. Зростає кількість зіткнень на дорогах, що означає більше витрат на страхування та більшу небезпеку для громадської безпеки”.

Запропонована схема передбачає початкове збільшення відстрілу для зменшення тиску на дорожні системи та середовища існування. SGA визначила два потенційні місця навколо Глазго як можливі центральні локації для реалізації проекту.

Алекс Хогг, голова SGA, додає: “Було визначено, що Шотландії доведеться збільшити відстріл козуль приблизно на 50 000 тварин на рік, щоб досягти цілей збереження біорізноманіття. Проте у нас є цей недостатньо використаний ресурс менеджерів з управління популяцією козуль поблизу наших міст, які прагнуть зробити більше за відповідної підтримки”.

Пілотна схема пріоритетно зосереджується на гуманному управлінні популяцією самиць козуль у відповідний сезон. Додаткове м’ясо козуль, отримане в результаті реалізації схеми, буде передаватися до продовольчих банків та використовуватися для місцевих потреб і громадських цілей.

Ця ініціатива спрямована на вирішення проблеми, яка довгий час залишалася без уваги, і може стати важливим кроком у збалансуванні міської екосистеми та підвищенні безпеки на дорогах Шотландії.

Один коментар до “Шотландська асоціація єгерів пропонує схему управління популяцією 400 000 козуль

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *