У десяти селах на Тернопільщині запровадили карантин через лисицю та кота, які загинули від вірусу сказу

У Чортківському районі Тернопільської області зареєстровано два випадки сказу серед тварин. Про це 8 листопада повідомила Чортківська районна державна адміністрація.

За даними райдержадміністрації, у селі Великий Говилів загинув лис, інфікований вірусом сказу, а в селі Озеряни кіт.

Для локалізації вогнища хвороби введено карантинні обмеження у відповідних селах та навколишніх населених пунктах.

З цього приводу відбулося засідання протиепізоотичної комісії під головуванням першого заступника голови Чортківської РДА Михайла Демчука.

“Комісія ухвалила необхідні рішення щодо ліквідації вогнища сказу відповідно до санітарних норм. Також буде поширюватися інформація серед населення району щодо загрози та правил поведінки”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, сказ – небезпечна хвороба, що уражає центральну нервову систему людей та тварин. У людей сказ майже завжди закінчується смертю. Вірус передається від тварин до людини через укуси, подряпини, слину.

Основними носіями вірусу сказу серед диких тварин є лисиці, єноти, вовки, скунси. Тому виявлення хвороби у лиса та кота в Чортківському районі є серйозним сигналом.

Влада закликає мешканців дотримуватися обережності та повідомляти про будь-які підозрілі випадки поведінки диких чи домашніх тварин. Лише своєчасне виявлення та локалізація вогнищ хвороби дозволить уникнути її поширення серед людей та тварин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *