У Латвії збирають підписи щоб заборонити полювання на рисей

Рись

На порталі www.manabalss.lv збирають підписи щоб заборонити в Латвії полювання на рисей. Щоб подати петицію в Сейм, голосів поки що не вистачає. Однак в цьому році «зелені» з ініціативою вже запізнилися. У Латвійському товаристві мисливців кажуть, що з 80 передбачених для полювання рисей на 22 лютого 2021 року добуто 70. Рись охороняється майже у всіх країнах Європи, водночас в Латвії на неї можна полювати. Про це повідомляє видання reitingi.lv.

Рисі живуть в 23 країнах Євросоюзу, але полювання на них дозволене лише в Латвії, Фінляндії і Швеції. В Естонії полювання на рисей заборонили 3 роки тому, в Литві – 40 років тому. Там ці тварини навіть занесені до Червоної книги. У Латвії дозволено добувати 20% популяції рисі. У Фінляндії та Швеції дозволено полювати на вдвічі менше рисей, хоча там вони загрожують популяції оленів. Чи загрожують рисі іншим тваринам в Латвії, невідомо. Таких досліджень немає.

Європейська директива полювання на рисей забороняє. Виняток допустимий, якщо довести, що полювання на чисельність рисей особливо не впливає, і їх достатньо. Однак точні дані по кількості в Латвії рисей настільки одні від одних відрізняються, що доводиться сумніватися в їх достовірності. За даними Державної служби лісу, в кінці мисливського сезону 2018 року в Латвії налічувалося 1 тис 578 рисей, за підрахунками фахівців, їх може бути 450-650, а за даними інституту Silava – 190.

За словами глави Держконтролю Еліти Круміні, безлад з даними створює ґрунт для маніпуляцій та інтерпретацій. І народжує закономірне питання: «Чим латвійська популяція рисі відрізняється від інших європейських і сусідніх, що ми можемо дозволити полювати на них в такому великому обсязі?»

Захисники рисей закликають змінити законодавство, щоб полювання на рись було взагалі заборонено на території Латвії. Вони кажуть, що завдяки цьому Латвія стане ще більш екологічною. У Латвії можна буде ще успішніше організувати біологічний туризм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *