У Шацькому нацпарку молодий лось підійшов до людини впритул: унікальне відео

У Шацькому національному природному парку на Волині вдалося зняти унікальне відео близького контакту людини і молодого лося. Про це повідомляється на сторінці установи у Facebook.

Майстру лісу Пульмівського лісництва пощастило зафіксувати на відео рідкісну мить, коли молодий лось підійшов до нього на відстань витягнутої руки. Ці тварини зазвичай дуже полохливі й обережні, тож такі кадри – справжня рідкість.

Лось, або європейський лось (Alces alces) – найбільший представник родини оленевих у фауні України, занесений до Червоної книги України. На території Шацького НПП ці тварини постійно мешкають і розмножуються лише в окремих лісових масивах. Улітку лосі тяжіють до заболочених лісів, берегів водойм та відкритих боліт, а з настанням холодів ведуть кочовий спосіб життя.

Читайте також: В Київській області на міні-розтяжці підірвався лось

Дорослі лосі сягають висоти в холці до 235 см, а їхня маса може становити 450-600 кг. У лосів немає певних періодів харчування і відпочинку. Літня спека і гнус роблять їх нічними тваринами, день заганяє їх на гольці і поляни, де дме вітер, в озера і болота, де можна сховатися по шию у воду, або в густі хвойні молодняки, які дещо захищають від комах. Ці тварини харчуються деревинно-чагарниковою і трав’янистою рослинністю, а також мохами, лишайниками і грибами. Влітку вони поїдають листя, дістаючи його завдяки своєму зросту зі значної висоти; годуються водними і біляводними рослинами (бобівник, калюжниця, латаття, хвощі), а також високими травами на згарах і лісосіках — знітом, щавлем. В кінці літа відшукують шапинкові гриби, гілочки чорниці і брусниці з ягодами. З вересня починають скушувати пагони і гілки дерев та чагарників і до листопада майже повністю переходять на гілковий корм.

В Україні полювання на лосів заборонене. На Поліссі, зокрема й на території Шацького НПП, збереглися відносно стабільні осередки його проживання. Втім, навіть тут побачити лося, а тим більше зняти його зблизька – велика рідкість.

2 коментарі до “У Шацькому нацпарку молодий лось підійшов до людини впритул: унікальне відео

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *