У Шотландії запроваджують обов’язкове ліцензування полювання на шотландську куріпку

З 15 липня 2024 року у Шотландії вступає в дію нова система обов’язкового ліцензування полювання на шотландську куріпку (red grouse – лат. (Lagopus lagopus scotica)). Це нововведення є частиною Закону про управління дикою природою та випалювання вересу (Шотландія) 2024 року та має на меті посилити контроль за полюванням на цей вид.

NatureScot, організація відповідальна за охорону природи в Шотландії, опублікувала детальні інструкції щодо процесу подання заявок на отримання ліцензії. Ключові моменти:

  1. Ліцензія обов’язкова для всіх видів полювання на шотландську куріпку, включаючи як традиційне полювання “з підходу”, так і загінне полювання.
  2. Заявником може бути власник земельної ділянки або особа, яка має право на полювання (наприклад, орендар мисливських угідь).
  3. Полювання на шотландську куріпку без ліцензії вважатиметься незаконним.
  4. Заявники повинні надати детальну інформацію про земельну ділянку, включаючи координати та карту з позначенням меж території, де планується полювання.
  5. Ліцензіати зобов’язані дотримуватися Кодексу практики управління мисливськими угіддями, який встановлює стандарти відповідального управління територіями.
  6. Ліцензія може бути призупинена або відкликана у разі порушення умов або скоєння відповідних правопорушень на ліцензованій території.
  7. Термін дії ліцензії – 5 років.

Це нововведення є значним кроком у регулюванні мисливської галузі Шотландії та має на меті забезпечити більш стале управління популяціями шотландської куріпки та екосистемами вересових пусток.

Читайте також: Шотландська асоціація єгерів пропонує схему управління популяцією 400 000 козуль

Шотландська асоціація єгерів (SGA) закликає всіх зацікавлених осіб ознайомитися з новими вимогами та підготуватися до подання заявок на отримання ліцензій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *