У Словаччині заборонили полювання на вовків

Влада Словаччини включила вовка до числа захищених тварин, і полювання на вовків таким чином припиниться. Добування тварини стане кримінальним злочином з 1 червня 2021 року, повідомляє видання Novinky.

Повідомляється, що словацьке Міністерство сільського господарства дозволило вполювати 50 вовків протягом сезону полювання 2020/2021 років, обґрунтовуючи це розширенням популяції цього звіра та необхідністю захисту тваринництва в гірських районах. За підрахунками, у Словаччині мешкає близько 700 вовків.

Водночас, представники міністерства навколишнього середовища Словаччини кажуть, що полювання на вовків порушує процеси утворення ними зграй, а також впливає на поведінку тварин. Зграї вовків, що залишилися без ватажка набагато частіше нападають на худобу.

«Після того, як люди вбивають ватажків, зграї починають полювати на більш доступну здобич, наприклад, на овець та іншу худобу, яку вирощують в гірських районах Словаччини», – зазначив міністр навколишнього середовища Ян Будай.

З червня 2021 року в Словаччині забороняється не тільки полювати на вовка, але й захоплювати його, утримувати в полоні, перевозити та продавати. Соціальна цінність вовка становить 3000 євро.

Варто зазначити, що Міністерство охорони навколишнього середовища надаватиме дозволи на добування вовка в окремих випадках.

Натомість у Словаччині все ще існує проблема з перенаселеними ведмедями, які часто підходять до житла людей і намагаються знайти їжу в контейнерах для сміття. Ведмідь є також захищеною твариною в країні, і так само дозвіл для його добування в окремих випадках надає Міністерство навколишнього середовища країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *