У Великій Британії впроваджують нову технологію для виявлення інвазивних видів риб

Агентство з охорони навколишнього середовища Великої Британії повідомило про впровадження нової технології для ідентифікації інвазивних неаборигенних видів риб у водоймах країни. Про це йдеться у прес-релізі відомства.

Національна лабораторія рибного господарства розробила метод моніторингу ДНК, що виділяється рибами, для відстеження їх поширення. Технологія, відома як eDNA, дозволяє вченим аналізувати зразки води та визначати присутність як місцевих, так і чужорідних видів риб.

Читайте також: Робота з інвазивними видами: досвід Норвегії та уроки для України

Особлива увага приділяється таким інвазивним видам, як карась сріблястий та чебачок амурський, які становлять загрозу для місцевої фауни через конкуренцію за їжу, гібридизацію та перенесення паразитів і хвороб.

“Інвазивні неаборигенні види залишаються однією з ключових загроз для наших річок та озер”, – зазначив д-р Грем Сторі, менеджер з рибного господарства Агентства.

З минулого літа кількість місць, де виявлено або підозрюється наявність карася сріблястого, зросла з 30 до 37. Агентство закликає рибалок та власників водойм повідомляти про підозрілі випадки виявлення неаборигенних видів риб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *