Законопроект щодо заборони мисливства і полювання зареєстрований Верховною Радою 19 червня 2019 року під номером 10386. Про це повідомляє ГС «Всеукраїнська мисливська спілка».
У мисливській спілці зазначають, що авторський колектив – керівник КЕКЦ Володимир Борейко, найбільш активний анти-мисливець України, що роками відпрацьовує закордонні гранти і поступово знищує мисливську галузь України. І безпартійний Народний депутат Юрій Тимошенко, який пройшов у Верховну Раду від Народного фронту по округу №88 (Івано-Франківська область), кандидат в Президенти України на виборах 2019 року, через ідентичні прізвище і ініціали з Юлією Тимошенко був названий «технічним кандидатом».
– Ляльковод Борейко не вперше смикає за ниточки народних депутатів. Раніше ми вже розповідали, які і чому депутати танцюють під його дудку. Усі вони, починаючи з міністра екології О.М. Семерака (також Народний фронт), підтримуючи анти-мисливські ініціативи, заробляють собі популістичні політичні бали перед «зоозахисною» спільнотою. Напевно, депутат Тимошенко не став виключенням. Народний обранець розуміє, що поданий ним законопроект не дійде до процедури розгляду у першому читанні, оскільки опрацювання комітетами, включення в порядок денний і голосування займає місяці, а отже при наступному скликанні Верховної Ради проект відправиться на смітник. То чому ж «народофронтівська банда», з якої депутата нещодавно виключили, вирішила наостанок гучно грюкнути дверима? Розглядаємо це як ніщо інше, ніж спробу вислужитися перед «зоозахисниками» напередодні чергових виборів, і підвищити свій політичний імідж в їх очах. В черговий раз заради депутатського піару здійснюється антидержавна спроба зруйнувати галузь народного господарства, спроба безпрецедентна, хоча і заздалегідь провальна. Ця спроба демонструє усій світовій спільноті, що Україна рівнем розвитку природоохоронної діяльності знаходиться нижче країн третього світу, псує імідж нашої держави в очах цивілізованого світу, де чітко визнано: полювання – загальноприйнята соціальна, екологічна та культурна діяльність сучасного суспільства, і публічному розумінню цього факту мають сприяти органи влади – це закріплено в Європейській хартії полювання та біорізноманіття. І здійснює цю спробу народний обранець, який згідно із законом має дбати про благо України, а не сприяти розвалу однієї з її галузей, – підкреслює Сергій Андросюк, голова ГС «ВМС».
ГС «Всеукраїнська мисливська спілка» звернулася до народного депутата Тимошенка із вимогою відкликати законопроект:
Звернення до Юрія Тимошенка
– У пояснювальній записці до нього автор (безумовно, пан Борейко) окрім фраз «задоволення і трофеї від підступного і жорстокого вбивства слабших», «потураючи кривавим амбіціям невеликої кількості людей, ми калічимо душі наших дітей», наводить й інші абсурдні і неправдиві мотиви для введення заборони полювання. Наприклад, видумує якісь світові тренди на відмову від полювання, хоча в дійсності не лише розвинені країни, а й країни третього світу пропагують важливу природоохоронну роль полювання. Говорить про високий рівень браконьєрства, прекрасно усвідомлюючи, що сьогодні боротьбу з цим негативним явищем ведуть лише мисливські господарства, які він пропонує знищити. І про це говорить пан Борейко, який нещодавно і сам розповідав екологам, як полює в заборонених місцях, хоча не має відповідних документів? І наостанок намагається ввести в оману увесь український народ, стверджуючи, що «прийняття зазначеного законопроекту надасть можливість створити умови для збереження диких тварин, захисту їх від жорстокого поводження, посилення моральності та гуманності українського народу». А вершиною цинізму і абсурду ми вважаємо наступне – ініціювавши внесення лося до Червоної книги, пан Борейко і Ко запевняли усіх, що це дозволить боротися з браконьєрством. Ви ж пам’ятаєте тезу заступника міністра екології В. Полуйка, що охороняти лося буде Закон? А тепер автор законопроекту зазначає – «незважаючи на внесення цієї тварини до Червоної книги України …[популяція] продовжує скорочуватися». Чи не час нагадати – а ми Вас попереджали, що забороняючи законне полювання без жодних підстав для цього, ви не поборете браконьєрство і лише позбавити вмотивованості єдиних зацікавлених у збереженні і відтворенні популяцій диких тварин – мисливців, – резюмує Сергій Андросюк.