Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства повідомило про проведення обліку пернатої мисливської дичини у Вінницькій, Кіровоградській та Черкаській областях.
Згідно з інформацією, облікові роботи проводилися протягом липня користувачами мисливських угідь. До процесу були залучені спеціалісти Державної екологічної інспекції та представники громадськості.
Управління стверджує про збільшення кількості пернатої дичини в регіоні, пов’язуючи це з потеплінням клімату та воєнним станом. Однак у повідомленні відсутні будь-які кількісні дані, що підтверджували б ці твердження.
До облікового списку увійшли 20 видів птахів, включаючи різні види гусей, качок, голубів, а також фазанів, куріпок та інших. Проте конкретні цифри щодо чисельності кожного виду не наводяться.
Особливу увагу привертає заява про збільшення популяції диких гусей, крижнів та голуба-горлиці. Але знову ж таки, без надання точних даних чи порівняння з попередніми роками.
Важливо зазначити, що у повідомленні не розкрито методику проведення обліку. Відсутня інформація про те, як саме підраховувалися птахи, які критерії використовувалися для оцінки зростання популяцій, та яка точність цих підрахунків.
Читайте такж: Крижень масово повертається на річки Волині та Рівненщини вперше за 30 років
Такі обліки мають вирішальне значення для планування мисливського сезону та розробки природоохоронних заходів. Однак без конкретних цифр та чіткої методології важко оцінити реальний стан популяцій пернатої дичини в регіоні та обґрунтованість висновків про їх зростання.
Відсутність точних даних у офіційному повідомленні державного органу викликає питання щодо прозорості та науковості проведеного обліку. Це може ускладнити прийняття обґрунтованих рішень щодо норм відстрілу та заходів з охорони птахів у майбутньому мисливському сезоні.