У закарпатському Студеному вовки «кошмарять» власників собак (ФОТОФАКТ)

До редакції Криниця мисливця один з мисливців, житель села Студений Пилипецької територіальної громади Закарпатської області, надіслав фото обгризеного скелета собаки. Скоріш за все, домашню тварину з’їли вовки, адже інших хижаків, які б могли це зробити, на цій території нема.

Мисливець зазначає, що це можуть бути ті самі вовки, яких нещодавно зафіксувала камера спостереження у сусідньому зі Студеним селі Ізки. Ми писали про цей випадок (тут можна почитати). Тоді ж писали і про мисливську собаку, яка пропала на полюванні у лютому, і рештки якої знайшов власник у лісі.

Це можуть бути одні й ті ж вовки, адже територія одного сімейства займає від 30 до 60 км (більше про вовків тут).

Зрозуміло, що вовк поводиться як дика тварина, шукаючи собі здобич. Зоозахисники ж стверджують, що людина поводиться не зовсім цивілізовано, тримаючи собак на прив’язі, навіть у сильний мороз, використовуючи їх як дешеву систему оповіщення – це давня традиція архаїчного способу ведення господарства. У наш час таку функцію можуть використовувати різноманітні електронні засоби (детальніше про це тут).

Виникає питання до зоозахисників, чи можуть вони відшкодувати шкоду, завдану вовками господарям свійських тварин та мисливським господарствам, і чи готові надати електронні засоби для системи оповіщення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *