У заповідній зоні щільність червоної лисиці перевищує норму в 6,4 рази
Спеціалістами Городоцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області проведено епізоотичне обстеження мисливських угідь Городоцької районної організації УТМР та ДП «Ярмолинецьке лісове господарство», щодо погодження відкриття сезону полювання 2020-2021 років на підконтрольних територіях. Під час якого звернуто увагу на тип господарств, їх площу, щільність поголів’я диких тварин, шляхи міграції, підгодівлю, факти загибелі тварин.
Городоцька районна організації УТМР здійснює постійний контроль за збереженням та раціональним використанням тваринного світу на зазначеній території. Єгерською службою постійно проводиться обстеження угідь на предмет виявлення тварин з підозрілою (невластивою) поведінкою.
Під час проведення обстеження керівникам та єгерям наголошувалося щодо відстрілу червоної лисиці, щільність якої перевищує норму в 2,4 рази.
Особливо загрозливе становище виникає в тих населених пунктах, де заборонено полювання, дані території відносяться до заповідної зони національного парку «Подільські товтри», де щільність червоної лисиці перевищує в 6,4 рази.
Користувачам мисливських угідь, окремо надаються рекомендації щодо дотримання законодавства у сфері ветеринарної медицини, поводження з здобутими трофеями, умов використання мисливських собак на полюванні, а також взаємодії між представниками мисливських господарств та Держпродспоживслужбою району в частині моніторингу епізоотичної ситуації в дикій фауні.
Також, у зв’язку з підготовкою до відкриття сезону полювання на хутрових та парнокопитних звірів спеціалісти Ізяславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області в період з 19 по 23 жовтня 2020 року проводять обстеження мисливських угідь ДП «Ізяславське лісове господарство» та Ізяславської районної організації УТМР на предмет встановлення їх епізоотичного благополуччя.
Під час заходів особлива увага приділялася епізоотичній ситуації, а саме дотриманню мисливцями профілактичних заходів щодо африканської чуми свиней. Крім того, було акцентовано увагу на порядку проведення моніторингових лабораторних досліджень на АЧС. Наголошено, що досліджуються усі виявлені загиблі дикі кабани (враховуючи тварин, що загинули в дорожньо-транспортних пригодах) і дикі кабани, відстріляні в ході полювання або при проведені будь-яких заходів, з доставкою проб до державних установ ветеринарної медицини (селезінка та інші матеріали).
Користувачам мисливських угідь окремо надано рекомендації щодо профілактики сказу диких тварин, відбору та дослідження патологічного матеріалу від червоної лисиці після проведення пероральної імунізації, умов використання мисливських собак на полюванні.