В Австралії буде щеплено 400 коал

Фото: Reuters

Близько 400 австралійських коал будуть вакциновані проти хламідіозу в межах дослідження, яке, як сподіваються вчені, може відіграти суттєву роль у довгостроковому виживанні тварин. Про це повідомляє міжнародне інформагентство Reuters.

Хламідіоз, захворювання, що передається статевим шляхом, набуло значного поширення серед австралійських коал, вразивши половину тварин в деяких районах.

“Це жорстоке захворювання, яке викликає виснажливий кон’юнктивіт, інфекції сечового міхура, а іноді й безпліддя”, – заявила Ембер Джіллетт, ветеринарка й координаторка досліджень лікарні дикої природи Австралійського зоопарку.

За словами дослідників, бактеріальне захворювання, яке може передаватися від матері новонародженому, також може спричинити сліпоту.

У межах дослідження кожна коала отримає одну дозу вакцини, її також помітять мікрочипом перед випуском в дику природу.

Фото: Reuters

“Хоча ця вакцинація принесе пряму користь кожній з тварин, випробування також буде зосереджено на захисті, який забезпечується вакцинацією”, – сказав Пітер Тіммс, професор мікробіології з Університету Саншайн-Кост, який очолює дослідження.

Хоча в багатьох випадках хламідіоз можна лікувати антибіотиками, дослідники сподіваються, що вакцина допоможе поліпшити виживання тварин.

Оцінки популяцій коал різняться, оскільки їх важко порахувати в дикій природі. За даними дослідження, проведеного у 2016 році Університетом Квінсленду, в Австралії залишилося близько 330 тис. коал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *