В Естонії дозволили полювання на гусей у шести повітах

Департамент навколишнього середовища Естонії (Keskkonnaamet) дозволив відлякувальне полювання на гусеподібних із 15 березня до 31 травня в шести повітах, де за останні три роки спостерігалася найбільша шкода, заподіяна цими птахами. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Повідомляється, що полювання дозволено в повітах Хар’ю-, Іда-, Ляене-Віру, Йигева-, Тарту- і Пилвамаа, де можна полювати на великого білолобого гусака, білощоку і канадську казарку.

Генеральний директор Департаменту довкілля Райнер Вакра сказав, що популяція гусеподібних, які мігрують через Естонію, має дуже сильну тенденцію до зростання, і збільшення їхньої чисельності є успіхом у галузі охорони природи. “Відлякувальне полювання ніяк не вплине на популяцію гусеподібних, але допоможе захистити продовольчий стіл Естонії. Наприклад, 2002 року на ділянках моніторингу в Естонії було підраховано близько 20 000 білолобих гусей, а 2020 року на цих ділянках моніторингу було вже близько 100 000 птахів. За 20 років чисельність білолобих гусей збільшилася в п’ять разів”, – сказав Вакра. Полювання дозволено тільки на сільськогосподарських землях. Мисливцеві дозволяється добувати до 10 птахів на день з однієї сільськогосподарської ділянки. Добутих птахів не можна залишати в полі після полювання.

Читайте також: За 4 дні петиція про відкриття весняного полювання в Україні зібрала 25 423 підписи

Зазначається, що значна шкода від птахів є підставою для розгляду питання про застосування методів відлякування та регулювання чисельності гусеподібних. Департамент довкілля обов’язково має бути проінформований про збитки відповідно до постанови міністра клімату. У повідомленні про збитки має бути вказано вид сільськогосподарської культури, номер польового масиву, площу пошкодженої ділянки та вид птаха, що заподіяв шкоду. Подання даних до Департаменту довкілля є обов’язковою умовою для ухвалення рішень щодо регулювання чисельності гусеподібних, а також компенсації збитків і витрат на превентивні методи в наступні роки.

Естонія частково відшкодовує вартість превентивних методів із запобігання шкоди відповідно до лімітів, встановлених комісією з відшкодування шкоди та можливостями бюджету. Постанова також встановлює певні ліміти на компенсацію превентивних заходів, тож до компенсації не входять витрати на робочу силу та опосередковано пов’язані з регулюванням чисельності витрати, як-от витрати на паливо, придбання транспортних засобів, дронів тощо. Перш ніж нести витрати, варто проконсультуватися з Департаментом навколишнього середовища. Для отримання дозволу на відлякувальне полювання необхідно подати клопотання до Департаменту довкілля.

Цього року полювання на гусеподібних в Естонії здійснюється на підставі змінених правил полювання Міністерства клімату, що дозволяють весняне полювання на цих птахів та надає Департаменту довкілля більш детальні умови регулювання чисельності гусеподібних.

Естонія повертається до відлякуючого полювання на птахів після трирічної перерви . Щоправда, у 2021 році це тривало лише кілька днів. Тому що Орнітологічне товариство звернулося до суду, і застосовано тимчасові заходи захисту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *