В оленячому парку на Київщині відвідувачі можуть дати ім’я новонародженому оленяті (ФОТО)

У мисливському господарстві на Київщині, невдовзі буде рік, як з’явилася нова атракція – оленячий екопарк “На рогах“. Розташований у селі Мусійки за годину їзди від столиці, парк пропонує відвідувачам унікальну можливість поспілкуватися з благородними оленями у природних умовах.

Фото: Вікторія Бондаренко

Як розповіла представниця парку Оксана Нечипоренко, ідея створення екопарку належить власнику мисливського господарства, мисливцю Сергію Боярчукову. Окрім дикої популяції оленів, на території господарства мешкає 51 олень та 17 ланей, яких утримують у просторих вольєрах по 5 гектарів.

“Головна мета нашого парку – це туристична складова, можливість для людей побачити оленів зблизька, – каже Оксана Нечипоренко. – Особливо це актуально під час війни, коли люди відчувають стрес і потребують позитивних емоцій”.

За її словами, парк популярний серед відвідувачів, зокрема військових та їхніх родин. Для них, а також для дітей з навколишніх сіл, екскурсії проводять безкоштовно.

Читайте також: В лісах Київської області зафіксували токування тетеруків (ВІДЕО)

Але найцікавішою “фішкою” парку стала можливість для гостей дати ім’я новонародженому оленяті. Як повідомив на своїй сторінці у Facebook Сергій Боярчуков, якщо під час екскурсії відвідувач помітить оленя-немовля, якого ще не встигли зареєструвати, він може запропонувати для нього власне ім’я.

Фото: Вікторія Бондаренко

“У нас вже багато імен оленят – Іванич, Михалич, Порш, Коньяк Наталович Бухалов, Настя, – пише пан Боярчуков. – І саме перше оленятко я назвав Пріма”.

За його словами, креативні імена свідчать про те, що “шукачі перебувають в особливо веселому стані”. Але така ініціатива точно додає родзинки відвідуванню екопарку.

Попри туристичну складову, оленяче ранчо виконує й господарські функції. Завдяки появі облаштованої території зі стабільною популяцією оленів вдалося зупинити міграцію диких особин. У майбутньому планується випускати оленів з ранчо у природу для покращення генетики та трофейних якостей місцевої популяції.

Цікаво, що поява “парку-магніту” приваблює не лише диких оленів, а й інших тварин – козуль та лосів. Вони приходять подивитися на своїх “одомашнених родичів”.

Серед планів на майбутнє – будівництво екоготелю, де відвідувачі зможуть жити поруч з оленями, організація кінних прогулянок та облаштування зон відпочинку. Оксана Нечипоренко наголошує, що для багатьох українців зараз важливо мати безпечне місце на природі, вільне від мінної загрози. Тому перед будівництвом парку територію ретельно перевірили на наявність вибухонебезпечних предметів.

Фото: Вікторія Бондаренко

Олені в парку “На рогах” мешкають у комфортних умовах, максимально наближених до природних. Розведення контролюється за допомогою сучасного ветеринарного блоку.

Тож якщо ви хочете поринути у світ дикої природи, поспілкуватися з благородними оленями і, можливо, залишити слід в історії, давши ім’я оленяті, – вам точно варто відвідати оленячий екопарк “На рогах”. Інформацію про екскурсії шукайте на його сторінці в Instagram https://www.instagram.com/park_na_rogah/.

Один коментар до “В оленячому парку на Київщині відвідувачі можуть дати ім’я новонародженому оленяті (ФОТО)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *