В угіддях Київщини та Житомирщини нарахували на 370 козуль більше

Лісівники Київщини та Житомирщини фіксують значне збільшення популяції козуль. За результатами зимового обліку, цьогоріч кількість цих тварин зросла на 370 особин порівняно з минулим роком. Про це повідомляє Столичний лісовий офіс.

Аби допомогти тваринам пережити холодну пору року, єгерські служби філій Столичного лісового офісу завчасно заготовили корми й систематично поновлюють їх запаси на спеціально облаштованих майданчиках. Як зазначають лісівники, козулі регулярно відвідують місця підгодівлі. Особливо полюбляють солонці – джерело солі, що є надзвичайно цінним мікроелементом в раціоні харчування диких тварин.

У Столичному лісовому офісі зазначають, що іноді сарну європейську, або козулю ще помилково називають «дикою козою» через схожість за розміром та деякими рисами поведінки, однак насправді це – маленький олень витонченої статури з коротким тулубом, що має стрункі тонкі ноги та невеликі роги.

Читайте також: Приріст популяції оленів склав 25%: у листопаді 2022 року на Волинь завезли 100 тварин

– Взимку козулі об’єднуються у стада і тримаються разом, щоб полегшити пошук їжі під снігом та захищатися від хижаків. Нещодавно одну з таких груп тварин вдалося зафіксувати на Житомирщині, – інформують у відомстві.

Козулі живуть переважно у широколистяних та змішаних лісах. Також полюбляють селитися в тих місцях, де просторі галявини межують з чагарниками. Ці тварини дуже пильні й обережні: завдяки неймовірно тонкому слуху та нюху вони можуть відчути хижака задовго до того, як він з’явиться в полі зору. При небезпеці пересуваються переважно стрибками, причому за один стрибок вони можуть подолати відстань 5-6 метрів.

Один коментар до “В угіддях Київщини та Житомирщини нарахували на 370 козуль більше

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *