В ЄС нові правила полювання на птахів у водно-болотних угіддях

© Давід Протасовскі, WaterPIX /EEA

Нові правила, що повністю забороняють полювання на птахів з використанням гладкоствольних зарядів із свинцевими кулями у водно-болотних угіддях, набувають чинності. Про це інформує Генеральний директорат з навколишнього середовища ЄС.

Починаючи з 16 лютого 2023 року, використання гладкоствольних зарядів із свинцевими кулями у водно-болотних угіддях заборонено в ЄС завдяки новим правилам, які повністю набули чинності.

– Ці правила, вважають в Генеральному директораті, – допоможуть захистити здоров’я водно-болотних угідь в ЄС та запобігти смерті близько 1 мільйона птахів щорічно від отруєння свинцем.

Регулювання забороняє використання і перевезення свинцевих куль на відстані менше 100 метрів від водно-болотних угідь, забезпечуючи використання неотруйної боєприпасів.

Оцінюється, що наразі більше 4000 тонн свинцю, що виділяється з гладкоствольних зарядів, потрапляє в водно-болотні угіддя ЄС щорічно.

Свинець є токсичною речовиною, яка, потрапивши в навколишнє середовище, забруднює як ґрунт, так і воду. Вплив свинцю може мати серйозні наслідки для здоров’я людей, особливо дітей. Обмеження підтримує цілі Стратегії хімічної стійкості та Плану дій щодо нульового забруднення.

Також готується додаткова інформація на обмеження свинцю рибальському спорядженні. Європейське агентство з хімічних досліджень, і наукові комітети висловлять свою думку щодо можливого обмеження протягом наступних місяців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *