В Житомирській та Київській областях користувачі мисливських угідь завершили щорічний зимовий облік мисливської фауни. Як повідомляє пресслужба Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, узагальнені матеріали обліків, що надійшли до відомства, свідчать про збільшення чисельності фактично усіх видів мисливської фауни.
“Такий результат не може не радувати, – наголошує начальник управління Сергій Смічик, – проте різке збільшення популяції окремих видів викликає серйозне занепокоєння”.
Зокрема, перевищення оптимальної чисельності лисиць вдвічі призвело до масового поширення сказу, а надмірна кількість дикого кабана загрожує розповсюдженням африканської чуми свиней. Тому, на думку фахівців, популяцію цих тварин необхідно регулювати.
Згідно з результатами обліку, в мисливських угіддях Київщини мешкає близько 13,5 тисячі козуль, 900 голів лося, понад 3 тисячі оленів благородних та плямистих, 1,7 тисячі диких кабанів, а також 231 муфлон, 444 лані. Загалом – майже 20 тисяч копитних тварин. Що ж до хутрових звірів, то їх нарахували 72,2 тисячі особин, в тому числі 44,1 тисячі зайця, 3,2 тисячі лисиць та 57 вовків.
В угіддях Житомирщини копитних мешкає понад 30 тисяч: 21,1 тисячі козуль, 2,1 тисячі лосів, понад 2,4 тисячі оленів благородного та плямистого, 4,1 тисячі диких кабанів, а також 172 муфлони, 151 лань. Хутрових звірів на Житомирщині обліковано 81,5 тисячі особин, серед яких 49,1 тисячі зайця, 4,5 тисячі лисиць та 212 вовків.
Загалом на території двох областей мисливське господарство ведуть 160 користувачів мисливських угідь. Вони не лише здійснюють облік тварин, а й дбають про підгодівлю, біотехнічні заходи та охорону мисливської фауни.
Щорічний зимовий облік – важлива складова моніторингу стану популяцій мисливських тварин. Він дозволяє оцінити ефективність ведення мисливського господарства, визначити оптимальну чисельність видів та запобігти поширенню небезпечних захворювань. А це, в свою чергу, запорука збереження та примноження багатств наших лісів і полів.
Один коментар до “В Житомирській та Київській областях нарахували понад 93 тис. зайців”