На Дніпропетровщині, за результатами щорічного обліку, нарахували 143 тисячі пернатої дичини

На Дніпропетровщині зросла чисельність дичини: +8% пернатої, +15% хутрових, +36% копитних. Про це свідчать результати щорічного обліку, який провели користувачі мисливських угідь –повідомляє Східний лісовий офіс на своїй сторінці у Фейсбук.

Спеціалісти зафіксували, що побільшало пернатої дичини, яка осіла на території Дніпропетровської області. Якщо в обліку за минулий рік птахів було 135 тисяч, то зараз їх стало 143 тисячі. У мисливських угіддях Східного лісового офісу, які знаходяться на територіях Новомосковської та Петриківської філій, нарахували 527 фазанів та 250 сірих куріпок.

Читайте також: В Житомирській та Київській областях нарахували понад 93 тис. зайців

Загалом, за інформацією відомства, по області збільшилася чисельність хутрових тварин. У 2023 році за результатами обліку їх було 102 тисячі, цьогоріч – більше 117 тисяч. У мисливських угіддях Східного лісового офісу нараховано 1092 хутрових тварини, основні види – заєць-русак (966), лисиця (103), вовк (22) та куниця лісова (1).

Щодо копитних, то за підсумками обліку 2023 року їх було 6365 голів, станом на лютий 2024 стало 8698. У Дніпровському районі (колишній Царичанський) навіть були помічені 2 лося, які не є характерним видом для нашого регіону. В угіддях Петриківської та Новомосковської філій Східного лісового офісу нараховано 239 козуль та 116 кабанів.

Читайте також: Як насправді проводять обліки мисливських тварин: наукове обґрунтування

– Щорічний облік проводився з дотриманням заборон і обмежень, які встановлені на період дії воєнного стану. У зв’язку з тим, що Дніпропетровщина є прифронтовим регіоном, частина територій з міркувань безпеки не обстежувалася. Також фахівці зазначають, що збільшення диких тварин зумовлено їх “вимушеною міграцією”, через війну. Вони можуть як залишатися у наших лісах, так і йти далі, використовуючи Дніпропетровщину як буферну зону, – підкреслюється у пресрелізі Східного лісового офісу.

Лісівники нагадують, що відповідно до розпорядження начальника обласної військової адміністрації заборонено здійснення полювання на всі види мисливських тварин на території Дніпропетровської області до припинення дії або скасування воєнного стану в Україні. Фахівці філій Східного лісового офісу здійснюють регулярні рейди по виявленню і попередженню лісопорушень. Порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законами України.

Один коментар до “На Дніпропетровщині, за результатами щорічного обліку, нарахували 143 тисячі пернатої дичини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *