Вакцина проти АЧС офіційно експортується

Африканська чума свиней (АЧС) вважається однією з найбільш загрозливих хвороб для свинарства в усьому світі. Станом на 1 жовтня 2023 року на території України виявлено 22 випадки АЧС. В 2023 році свинарі отримали шанс профілактики АЧС. Україна в числі перших країн підписала угоду з розробником першої вакцини проти АЧС на представництво, реєстрацію та поширення вакцини в Україні.

Створили  першу вакцину проти АЧС «AVAC ASF LIVE» в’єтнамські вчені компанії AVAC у співпраці з американськими вченими та під керівництвом Департаменту охорони здоров’я тварин. Про це повідомляє meatnews.com.ua.

19 жовтня 2023 року у місті Ха Лонг AVAC Vietnam JSС та міжнародні партнери підписали контракти на експорт вакцини AVAC ASF LIVE – першою вакциною, яка буде експортована і буде найбільш широко використовуватися в багатьох країнах у найближчі кілька років. 

Зокрема, AVAC Vietnam JSC підписала контракти з експорту вакцини проти африканської чуми свиней AVAC ASF LIVE з 5 країнами:

  • Філіппіни
  • Індонезія
  • Малайзія
  • Індія
  • М’янма

Від України у Вʼєтнамі на заході були представники Посольства України.

Однак, за інформацією Миколи Бабенка – директора Центру підвищення ефективності в тваринництві, в Україні поки не прийняте “політичне” рішення на рівні керівництва Держпродспоживслужби та Інституту біотехнології і штамів мікроорганізмів щодо доцільності реєстрації вакцини проти АЧС і процес її реєстрації в Україні ще не розпочався.

AVAC випробовувала ефективність вакцини на фермах по всьому В’єтнаму: «Випробувано понад 605 тис. доз вакцини (1 укол на свиню) на 596 фермах», – підтвердив доктор ветеринарних наук та генеральний директор компанії AVAC Нгуєн Ван Діп.

Через майже 3 роки, після незліченних годин досліджень, експериментів та випробувань на тваринах, ми, нарешті, можемо бути впевнені разом з фермерами та з усім світом у тому, що компанія AVAC створила першу дієву вакцину проти АЧС, яка буде комерціалізована у світі. Процес дослідження, оцінки та тестування вакцин був дуже ретельний та суворий. Протягом усього дослідницького процесу використовувалися сучасні методи та ретельний моніторинг. Від оцінки вірусу до клітинного середовища – все було скоординовано дуже чітко.

Зазначається, що вакцина призначена для здорових свиней віком від 4 тижнів (після відлучення) і старше, рекомендована одна доза, що вже через 2-4 тижні забезпечить захисний імунітет не менше ніж на 5 місяців.

Нгуєн Ван Діп також додав, що AVAC ASF LIVE — хороша вакцина та ефективне рішення, але вона все ще не ідеальна. Як і раніше, необхідно багато працювати, щоб зробити продукт ще кращим, отримати більше даних для правильнішого та ефективнішого використання, щоб вакцина мала ще більш тривалий життєвий цикл.

Триваюче поширення африканської чуми свиней (АЧС) є предметом занепокоєння для свинарства в глобальному масштабі, оскільки жоден регіон не залишився поза увагою. Протягом багатьох років відсутність вакцини чи ефективного лікування робила контроль над хворобою дуже складним. Дослідницьке співтовариство працює над розробкою ефективної вакцини, і нещодавні оголошення про схвалення або випробування модифікованих живих вакцин у деяких країнах породили надію на наявність нових ефективних засобів для стримування поточної епідемії АЧС. Багато країн зацікавлені у використанні цих вакцин-кандидатів, щоб допомогти контролювати поточні спалахи на їхній території.

У цьому контексті Всесвітня організація охорони здоров’я тварин (WOAH) наголошує на важливості використання лише високоякісних вакцин проти АЧС із доведеною ефективністю та безпекою , які пройшли регулятивну оцінку та схвалення відповідно до міжнародних стандартів WOAH .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *