Розпочався сезон полювання на пернату дичину. До цього часу мисливські господарства Львівської області вже порахували птахів та те, скільки дичини має право вполювати один мисливець за день без шкоди для дикої природи, пише Криниця мисливця з посиланням на газету “Експрес“.
– Традиційно сезон полювання розпочинається у другу неділю серпня, адже до цього часу молоді качки, які підросли за літо, вже починають літати, – розповідає Василь Олійник, голова обласного товариства мисливців і рибалок. – Триватиме сезон полювання на птахів до 1 січня, звісно, якщо погода дозволить. Тобто якщо озера не будуть замерзати.
Крім качок та гусей, які, якщо не буде сильних холодів, можуть залишитися зимувати в нас, полювати можна також лисок. Це такий невеликий водоплавний птах, який з настанням холодів відлітає на південь. Розпочалося полювання і на припутня – найбільшого європейського голуба. А в жовтні, листопаді та грудні через територію нашої області пролітатимуть “північні” качки, так їх називають наші мисливці. І цих качок також можна буде відстрілювати.
– У які дні можна полювати?
– Переважно полювання відбувається у вихідні – суботу і неділю. Хоч бувають випадки, коли мисливцям, які мають лягавих собак, дозволяють виходити по дичину і в понеділок. Це пов’язано з тим, що після вихідних на території мисливських угідь залишається багато пораненої дичини. А собаки можуть підібрати цих птахів, щоб вони не пропали марно.
– Які документи дають право на полювання?
– Насамперед це посвідчення мисливця і контрольна картка до нього. А також відстрільна картка на добування пернатої дичини та членський квиток мисливської громадської організації. До обов’язкових документів також належить дозвіл на користування вогнепальною зброєю, який видають раз на три роки. Цей дозвіл, до речі, не повинен бути протермінований. Усі ці документи мисливець повинен мати при собі.
Юлія СКОРИК
Джерело: Львівські новини