Вбивчі пестициди: У пташиних гніздах знайшли 36 різних пестицидів, а в деяких навіть дуст

Вплив на дику природу сільськогосподарських пестицидів на сьогодні визначається в катастрофічних масштабах. Про це йдеться у статті опублікованій на сайті громадського екологічного руху «Україна проти пестицидів».

Основним фактором стрімкого скорочення популяції птахів є інтенсифікація сільського господарства, діюча через два процеси. Перший – це масове використання хімічних пестицидів, які отруюють середовище існування і знищують кормову базу цих птахів.

Другий – втрата місць існування через скорочення луків, живоплотів, масового вирізання лісів та ін.

Навесні 2018 року орнітологи і екологи з Національного природознавчого музею та CNRS опублікували науковий прес-реаліз щодо даної ситуації. «Популяції французьких птахів у сільській місцевості зникають з шаленою швидкістю. Їх кількість скоротилася на третину за останні 15 років», – Вінсент Бретаньол, еколог Центру біологічних досліджень (CNRS-університет Ла-Рошель). Багато видів птахів просто повністю вже зникли. Польових куріпок за 20 років вже зменшилося на 80-90%.

Дослідники з Університету Саскачевану (Канада) досліджуючи пестицид імідаклоприд виявили, що цей неонікотиноїд негативно впливає на орієнтування птахів під час міграції, а також на здатність їх до розмноження.

Було встановлено, що всього чотирьох насінин, покритих імідаклопридом, які споживалися протягом трьох днів, було достатньо щоб спричинити у птахів значне зменшення маси тіла та зниження їх здатності орієнтуватися в польотах. Внаслідок впливу неонікотиноїдних пестицидів у мігруючих птахів відбувається дезорієнтація в термінах, вони пропускають пік сезону щоб знайти пару, їжу та місце для гніздування і їх шанси на виживання зовсім незначні.

Дослідники з асоціації охорони птахів Vogelbescherming Vlaanderen та асоціації екологічного садівництва Velt в Бельгії, вирішили встановити, що саме вбиває тисячі пташенят у Фландрії та Брюсселі. Вони були здивовані, коли виявили в тілах мертвих синиць приголомшливу кількість пестицидів.

«У пташиних гніздах ми знайшли 36 різних пестицидів», – Герт Гоммерс, експерт з пестицидів.

У 85-и із 95-и обстежених гнізд було виявлено навіть залишки інсектициду ДДТ (дуст), який заборонений ще з 1974 року.

Агроекологія – це вихід із тупікового шляху, повна заміна агрохімії, та як єдиний шлях збереження біорізноманіття на Землі.

Це вкрай важливо, як для самого сільського господарства, яке не зможе обійтися без птахів і комах, так і для нас самих – людей. Згідно з висновками двох останніх наукових досліджень нам доведеться розлучитися із залежністю використання хімічних пестицидів, якщо ми взагалі хочемо зберегти нашу екосистему. «Ми всі маємо етичний обов’язок перед іншими видами живих істот, якщо ці види зникнуть, то ми на цій Землі не виживемо…», – Аллен Буграйн Дубур, президент LPO (природоохоронна організація, Франція).

Науковці в окремих дослідженнях переконливо визначили ефекти, які спричили значні фізіологічні відхилення в результаті впливу пестицидів на різних диких тварин, птахів, бджіл і земноводних, а зокрема:

  • гермафродитні деформації у жаб
  • псевдогермафродитні полярні ведмеді, які не здатні до розмноження
  • пантери з атрофованими яєчками
  • інтерсексуальна риба
  • нездатність бджіл в орієнтуванні при польотах
  • нездатність птахів належним чином доглядати за своїми пташенятами
  • нездатність птахів правильно співати…

Птахи приймають участь у формуванні стійкого рівня популяції різних видів, підтримуючи екосистеми в гармонії. Багато з них  відіграють важливу роль у розмноженні рослин, оскільки вони служать запилювачами та розповсюджувачами насіння. Отож, щоб захистити птахів і себе та зберегти життя на Землі настав нарешті той час, коли люди зрештою повинні зрозуміти, що в цьому є лише єдиний і безкомпромісний шлях – припинення використання хімічних пестицидів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *