Майже півтисячі хижаків добуто на території мисливських угідь Тернопільщини з 1 січня до 28 лютого 2025 року в рамках регуляції їх чисельності, яка проводилась відповідно до рішення Ради оборони області.
Позначка: хижаки
У мисливський сезон 2024-2025 років в угіддях Вінницької обласної та районних організацій було проведено регулювання чисельності хижих та здичавілих тварин.
Чисельність копитних тварин на території Львівської області зросла на понад 1500 особин порівняно з минулим роком. Також збільшилась кількість зайців, вовків, лисиць та червонокнижних видів — зубрів і ведмедів.
Українські прикордонники зафіксували значну активність хижих тварин у гірських районах на кордоні, що становить потенційну небезпеку для туристів та місцевих мешканців.
Надмірна кількість харчових відходів людей може підтримувати високу чисельність лисиць та створювати загрозу для вразливих видів птахів, згідно з результатами нещодавнього дослідження.
У Закарпатській області завершився зимовий сезон регулювання чисельності хижих тварин. За цей період мисливці Закарпатської обласної організації УТМР значно скоротили популяцію небезпечних хижаків.
“Невинних лисенят можна відстрілювати в липні та серпні” – такий заголовок має кампанія в соціальних мережах від Данського товариства охорони природи.
У лісах Івано-Франківської області мисливці вперше виявили та вполювали 20 шакалів – вид хижаків, який раніше не траплявся в регіоні
38-річний фотограф-аматор постраждав внаслідок нападу ведмедя у важкодоступній лісовій місцевості поблизу села Фачков (Жилінський край, Словаччина).
В угіддях Виноградівського районного відокремленого підрозділу Українського товариства мисливців і рибалок, провели щорічний облік диких тварин.
На Закарпатті у мисливських угіддях Свалявського низового колективу ЗТМР “Лісівник” зафіксували випадок нападу вовків на молодого оленя.
На Івано-Франківщині продовжать регулювання чисельності хижаків через перевищення норми популяції лисиць у 3,5-4 рази.
За чотири дні у мисливських угіддях Закарпаття добуто 140 диких хижаків в рамках регулювання їх чисельності для забезпечення епідеміологічного благополуччя регіону.
У Луцьку відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар, присвячений актуальним питанням ведення мисливського господарства під час війни.
У Закарпатській області розпочнуть регулювання чисельності хижих тварин задля запобігання поширенню сказу серед дикої та свійської фауни.
На Закарпатті зафіксовано збільшення популяції хижаків, зокрема чисельність лисиць зросла на 300%.
На березі річки По в районі П’яченци (регіон Емілія-Романья, Італія) місцевий фермер та його собака зустрілися зі зграєю з восьми вовків.
У селищі Уклин на Закарпатті зграя вовків серед білого дня з’явилася на вулицях та загризла собаку.
У гірській місцевості Вижницького району на перевалі Травен зафіксовано чіткі сліди проходження великих хижаків. Під час обстеження місцевості виявлено характерні відбитки та сліди життєдіяльності ведмедя й вовчої зграї
В Україні спостерігається значне зростання популяцій диких тварин, особливо хижаків, через заборону полювання під час воєнного стану.
Відомий мисливець та природоохоронець Єнс Ульрік Хьог висловив свою думку щодо так званої “природної смерті” тварин, стверджуючи, що вона рідко буває безболісною чи “красивою”.
В Україні спостерігається значне зростання популяції хижих тварин, що призводить до збільшення нападів на домашніх тварин та ускладнення епізоотичної ситуації.
У мальовничому замку-музеї Святого Антона відбувся чемпіонат Словаччини з манкового полювання в рамках Днів святого Губерта.
У першому півріччі 2024 року в Україні спостерігається тенденція до зниження темпів приросту мисливських тварин через значне збільшення кількості хижаків, яка зросла до 25%.
У районі Бахраїч індійського штату Уттар-Прадеш продовжується серія небезпечних нападів вовків на людей
У Роздільнянському районі Одеської області стався масштабний напад вовків на отару овець, внаслідок якого загинуло понад 200 племінних тварин та серйозно постраждав вівчар.
У соціальних мережах активно обговорюється приголомшливе відео, на якому зафіксовано, як койот викрадає маленького домашнього собаку прямо з приватного подвір’я.
Перед вами п’ятий випуск нашої рубрики, де ми висвітлюємо діяльність основних мисливських організацій України. Цього разу ми охоплюємо період з 29 липня по 4 серпня 2024 року.
Нове дослідження кидає виклик усталеним уявленням про взаємини між рисями та вовками у дикій природі. Всупереч поширеній думці про мирне співіснування цих великих хижаків
Департамент природних ресурсів Міннесоти завершив етап маркування оленят у рамках п’ятирічного дослідження виживання та переміщення цих тварин у південній частині штату.